Nowy Dwór Gdański lepszy od drugich kadetek12.11.2015

imagesdfadfadsfsafsdfsfsa

W rozegranym w dniu Święta Niepodległości gedanistki z drugiego zespołu kadetek podejmowały w meczu u siebie drużynę UKS Ogólniak Nowy Dwór Gdański. Pierwszy set rozpoczął się po myśli gdańszczanek, które osiągnęły małą przewagę i stopniowo ją powiększały. Pod koniec seta kilka prostych błędów spowodowało, że przyjezdne zniwelowały stratę. Czujny trener Energi Gedanii – Paweł Kramek – wziął czas i uspokoił grę zespołu, który wygrał tego seta 25:22. Drugi set to zacięta walka i wymiana ciosów po obu stronach siatki. Wojnę nerwów w końcówce wygrały zawodniczki z Nowego Dworu i wyrównały stan meczu. W kolejnych partiach gdańszczanki nie mogły odnaleźć swojego rytmu gry, a przeciwniczki konsekwentnie to wykorzystywały. Trzeci i czwarty set wyraźnie wygrał UKS Ogólniak i zakończył spotkanie zwycięstwem 3:1. Zespół Energi Gedanii tworzą zawodniczki z niższej kategorii wiekowej i zabrakło im ogrania i spokoju w grze. Miejmy nadzieję, że z meczu na mecz gedanistki będą prezentować się coraz lepiej.

Energa Gedania II Gdańsk – UKS Ogólniak Nowy Dwór Gd. 1:3
(25:22, 22:25, 15:25, 18:25)

Skład Energi Gedanii: Lipińska, Dybała, Szymczak, Łopuska, Trupinda, Mańkowska i Kaczmarek (libero) oraz Dąbrowska i Jakimska