Słupsk pokonany przez juniorki!23.10.2017

20171020_193240Zwycięstwem 3:1 zakończył się wyjazdowy mecz juniorek ze Słupskiem, który został rozegrany w miniony piątek. Pomimo nie najlepszej gry naszego zespołu, cieszą trzy punkty zdobyte na trudnym terenie. Mecz rozpoczął się od serii punktów gospodyń, co zmusiło trenera Mateusza Chyla do wzięcia pierwszej przerwy na żądanie. Chwila na ochłonięcie dobrze podziałała na nasze zawodniczki, gdyż szybko ze stanu 0:6, udało się doprowadzić do wyniku 5:6. Jednak znów do głosu doszły rywalki, gra była szarpana, jeden i drugi zespół zdobywał dużo punktów przy własnej zagrywce, nie potrafiąc skutecznie wyprowadzić piłki w pierwszej akcji. Przeciwniczki prowadziły już 21:12, mimo to nasz zespół wziął się do odrabiania strat i doprowadził do remisu 23:23. Dwa głupie błędy w końcówce zdecydowały jednak o tym, że do zespół Czarnych wygrał pierwszą partię.

Kolejne dwa sety miały bardzo wyrównany przebieg, a zwycięstwa w nich zapewniły nam dopiero dobrze rozegrane końcówki. Czwarty set to już popis naszych dziewczyn w polu zagrywki oraz dobra współpraca na linii blok-obrona. W konsekwencji możliwość gry w większym wymiarze czasowym zawodniczek rezerwowych, wysoka wygrana 25:7 i w całym meczu 3:1.

Gedania Gdańsk – Energa Akademia Pomorska Czarni Słupsk 3:1 (23:25, 25:20, 25:22, 25:7)