Pierwsza porażka kadetek23.10.2017

20171021_095608Pierwszej porażki w rozgrywkach ligi wojewódzkiej doznał nasz zespół kadetek. Nasze zawodniczki w czterech setach uległy przeciwniczkom z Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Mecz zaczął się po naszej myśli i nic nie wskazywało na to, że z boiska schodzić będziemy bez zdobyczy punktowej. Pierwszy set toczył się całkowicie pod nasze dyktando. Zwyciężyliśmy zdecydowanie i zasłużenie, dając rywalkom zdobyć zaledwie trzynaście punktów.

Druga partia była bardziej wyrównana, jednak nasz zespół przez cały czas utrzymywał 2-3 punktowe prowadzenie, aż do stanu 24:20. Wtedy kilka błędów indywidualnych i duża nerwowość w działaniach zadecydowały o tym, że przeciwniczki wyrównały stan seta. Ofiarna gra w obronie oraz większa wola walki i chęć zwycięstwa zadecydowały o tym, że to zespół z Rumi wygrał drugą partie. Nasze dziewczyny po tym ciosie nie były już w stanie się podnieść, zdecydowanie przegrały dwa kolejne sety i cały mecz 1:3.

Gedania Gdańsk I – Akademia Piłki Siatkowej Rumia I 1:3 (25:13, 25:27, 9:25, 12:25)