Juniorki ogrywają Malbork w meczu na szczycie10.01.2015

CAM00042

Pięć setów było potrzebnych do rozstrzygnięcia meczu pomiędzy dwiema najlepszymi drużynami województwa pomorskiego. Obie drużyny wystąpiły w okrojonych składach, gdyż zarówno zawodniczki Energi Gedanii jak i malborskiego Orła biorą udział w kwalifikacjach do mistrzostw Europy kadetek oraz juniorek. Mecz rozpoczął się nierówną grą obu zespołów, które grały w nowych dla siebie konfiguracjach. Następnie przewagę zaczęły budować zawodniczki z Malborka, które wypracowały prowadzenie 19:12. Trener gdańszczanek – Patryk Michna wprowadził na boisko Klaudię Strysik i Martę Tucholską, które poprawiły jakoś gry Energi, ale dogonić przeciwniczek już się nie udało i set zakończył się wynikiem 25:22 dla Malborka. Drugi set rozpoczął się demonstacją siły naszych siatkarek które wygrały 10 kolejnych akcji. Dopiero później rozpoczęła się walka punkt za punkt, ale przewaga gdańszczanek została utrzymana do końca seta wygranego 25:14. Sytuacja zmieniłą się w następnym secie, w którym to zawodniczki z UKS Orzeł wypracowały na początku solidną przewagę. Gedania nie mogła odnaleźć swojego rytmu gry, co skutecznie wykorzystywały przyjezdne. Trener gedanistek rotował swoimi rozgrywającymi w poszukiwaniu optymalnego składu, ale nie wpływało to na jakość gry zespołu, który przegrywał już 8:14. W drugiej połowie seta zawodniczki Energi Gedanii zdołały wrócić na odpowiednie tory i systematycznie zmniejszały przewagę rywalek. Udało się doprowadzić do remisu po 21, lecz wtedy na wyżyny swoich umiejętności weszły zawodniczki z malborka, które po kilku skutecznych akcjach wygrały seta 25:22. Czwarty set to ambitna gra obu zespołów, z których to Malbork osiągnął niewielką przewagę. Gdańszczanki walczyły ambitnie i udało się zniwelować przewagę gości. Druga część seta to równa gra obu zespołów, ale to Energa Gedania mądrzej rozegrała końcówkę i wygrała tego seta w takim samym stosunku jak poprzedni set dla Malborka. W decydującym secie oba zespoły chciały pokazać, że zasłużyły na zwycięstwo w tym meczu. Walka była bardzo wyrównana, a na zmianie stron jednym punktem prowadził zespół malborskiego Orła. Po zmianie stron dalej toczyła się zacięta walka i wymiana mocnych ciosów. Od stanu 12:12 nasze zawodniczki wykazały się chłodniejszą głową i troszkę dokładniejszym kunsztem siatkarski wychodząc na prowadzenie 14:12. Ostatecznie zawodniczki Energi Gedani Gdańsk wygrały tie-breaka 15:12 i utrzymały swoją serię zwycięstw w lidze wojewódzkiej.