Ciężka przeprawa kadetek III z Puckiem20.12.2015

image

Dobry, zacięty mecz stoczyły w lidze kadetek nasze młodziczki, wygrywając z Puckiem w tie-breaku. Pierwszego seta lepiej rozpoczęły gospodynie. Gedanistki uzyskaną na początku seta niewielką przewagę zdołały dowieść do końca tej partii i wygrały 25:21. W drugiej odsłonie toczyła się zacięta rywalizacja, ale tym razem to siatkarkom z Pucka udało się zbudować przewagę w środkowej części seta i ostatecznie wygrać do 25:22. Trzecia partia to znowu zacięta rywalizacja obu drużyn, dopiero w końcówce seta Pucczanki odskoczyły prowadząc 20:16. Wtedy czasem na żądanie zareagował trener Energi Gedanii – Witold Jagła. Po wznowieniu gry gdańszczanki odrobiły straty, ale to końcówka należała do siatkarek Zatoki, które zachowały chłodne głowy i wygrały ponownie 25:22. Prowadzenie zespołu gości w setach 2:1 podziałało mobilizująco na młode gdańszczanki, które rozpoczęły czwartą partię od mocnego uderzenia i w końcu to one nadawały rytm gry. Siatkarki z Pucka goniły wynik, ale za każdym razem gdy zbliżały się do wyrównania liczby punktów skutecznymi czasami reagował trener gospodyń – Witold Jagła. Wygrana 25:22 pozwoliła Energi Gedanii wyrównać stan meczu i o wszystkim musiał zdecydować tie-break. Piątego seta bardzo dobrze rozegrały gedanistki. Głównie za sprawą skutecznej zagrywki zbudowały przewagę, której nie oddały do końca seta i cieszyły się z wygranej 15:9. Długi, wymagający mecz, zakończony zwycięstwem Energi Gedanii był dla naszych młodych siatkarek bardzo cennym doświadczeniem, które na pewno zaowocuje w turniejach młodziczek.

Energa Gedania III Gdańsk – UKS Zatoka 95 Puck 3:2

(25:21, 22:25, 22:25, 25:22, 15:9)

Skład Energi Gedanii: Misiuro, Jagła, Witek, Malczewska, Walewska, Krzyżanowska, Domjan (libero) oraz Justka (libero), Pszenna, Kubiś, Adamik, Iwaniec
Trener: Witold Jagła