Cztery zwycięstwa w rozgrywkach I ligi młodziczek!06.12.2017

24946353_1497206397001563_142411467_oPierwszy zespół młodziczek Gedanii ma za sobą dwa zwycięskie turnieje w ramach kolejnej rundy ligi wojewódzkiej. Przypomnijmy, że do tzw. I ligi zakwalifikowało się 9 drużyn, które aby zagrać z każdym z zespołów rozegrają 4 turnieje. W pierwszym z nich podopieczne trener Marii Mróz rywalizowały z drużynami: UKS APS Trefl Gdańsk I oraz Energa-Akademia Pomorska Czarni Słupsk.

W inauguracyjnym spotkaniu wyrównana walka między zespołami utrzymywała się do dziesiątego punktu. Później nasze zawodniczki dobrą zagrywką uniemożliwiły przeciwniczkom wyprowadzenie skutecznych akcji. Nasz zespół popisywał się także wieloma efektownymi atakami ze skrzydeł, przez co oba sety wygraliśmy dość wysoko.

Gedania Gdańsk – UKS APS Trefl Gdańsk I 2:0 (25:16, 25:11)

Drugi mecz z siatkarkami ze Słupska to kontynuacja znakomitej współpracy całego zespołu, doskonała gra w polu zagrywki i seria asów serwisowych. Niestety sił wystarczyło tylko na pierwszy set. Gedanistki przestały grać, po zdobytym punkcie,  zaraz po własnym, prostym błędzie oddawały kolejny przeciwnikowi. Na szczęście w samej końcówce gra uległa minimalnej poprawie co wystarczyło do zwycięstwa i zdobycia pierwszych dużych punktów.

Gedania Gdańsk – Energa-Akademia Pomorska Czarni Słupsk 2:0 (25:5, 25:20)

Skład naszego zespołu: Kinga Domjan, Magdalena Zioło, Agnieszka Zioło, Agata Radawiec, Kamila Fiedorowicz, Kinga Gomółka, Katarzyna Świniarska, Patrycja Bućko, Wiktoria Jaśko, Anna Stybor, Agata Dejnakowska, Karolina Malon, Nikola Kałuża, Zuzanna Możyszek, Julia Szawlińska – libero, Natalia Patoka – libero.

trener: Maria Mróz.

Drugi turniej w ramach I ligi wojewódzkiej młodziczek odbył się w Redzie. Z przyczyn zdrowotnych w szeregach naszego zabrakło aż 3 zawodniczek: Agaty Dejnakowskiej, Zuzanny Możyszek i Karoliny Malon. Pierwszy mecz z gospodyniami prawie w całości odbywał się pod nasze dyktando. Gedanistki kontrolowały grę dzięki dobrej postawie w polu zagrywki i trzymaniem kierunków w ataku. Mimo braku dokładności w obronie udało się wysoko wygrać oba sety.

Gedania Gdańsk – UKS Reda Ciechocino I 2:0 (25:16, 25:15)

Pierwsza połowa premierowej odsłony z zespołem z Kwidzyna bliźniaczo przypominała początek z Redą. W drugiej części nieszczelny blok i problemy w obronie doprowadziły do straty aż siedmiu punktów. Mimo to tego seta udało nam się wygrać do 19. W drugiej partii niedokładne rozegranie i brak kończącego ataku, a przy tym doskonała gra w obronie zawodniczek z Kwidzyna doprowadza do pierwszego w tym sezonie tie-breaka. W nim dobra passa przeciwniczek utrzymywała się i przy zmianie stron boiska przegrywaliśmy aż 3:8!  Na szczęście dzięki skutecznej zagrywce Wiktorii Jaśko nasze zawodniczki złapały wiatr w żagle i odrobiły straty. Nerwowa końcówka punkt za punkt szczęśliwie zakończyła się zwycięstwem naszego zespołu!

Gedania Gdańsk – MTS Kwidzyn I 2:1 (25:19, 21:25, 16:14)

Skład naszego zespołu: Kinga Domjan, Magdalena Zioło, Agnieszka Zioło, Agata Radawiec, Kamila Fiedorowicz, Kinga Gomółka, Katarzyna Świniarska, Patrycja Bućko, Wiktoria Jaśko, Anna Stybor, Nikola Kałuża, Julia Szawlińska – libero, Natalia Patoka – libero.

trener: Maria Mróz.

Kolejny turniej rozegramy 17 grudnia w sali SP 48 przy ul. Burzyńskiego 10 o godz. 10:00. Tam spotkamy się z naszym drugim zespołem młodziczek i siatkarkami z Żukowa. Zapraszamy!

  • Najbliższe mecze:

    mecz II ligi kobiet
    17.10.2018 r. (środa), godz. 17:00
    Gedania Gdańsk - SMS Police
    hala ZSE w Gdańsku, ul. Reja 25

  • Gedania Gdańsk, ul. Czarny Dwór 12/3, 80-505 Gdańsk, tel. 58 341 50 77