Czwarte miejsce na turnieju półfinałowym o I ligę!15.03.2022

ged

Czwarte miejsce w turnieju półfinałowym o I ligę zajął nasz zespół seniorek. W zawodach, które odbyły się w Legionowie nasza drużyna musiała uznać wyższość Silesii Volley Mysłowice, LTS Legionovii II Legionowo i MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych. Turniej rozpoczęliśmy od meczu z drużyną z Mysłowic. Niestety dwa pierwsze sety przebiegały zdecydowanie pod dyktando rywalek, które wygrały łatwo do 17 i 13. W trzeciej partii nawiązaliśmy wyrównaną walkę, prowadząc w połowie seta 14:10. Niestety końcówka należała do naszych rywalek, które wygrały ostatnią partię 25:20 i w całym spotkaniu 3:0.

Drugiego dnia zmierzyliśmy się z gospodarzem zawodów – drużyną LTS Legionovia II Legionowo. Spotkanie było bardzo wyrównane. Po wygranym pierwszym secie 25:23, w drugim górą były przeciwniczki, wygrywając 25:18. Trzecia partia ponownie należała do nas i zakończyła się identycznym wynikiem jak pierwsza odsłona. Niestety dwa kolejne sety należały do zawodniczek z Legionowa, które wygrały te partie do 16 i 7.

Ostatniego dnia czekało nas spotkanie z MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych. Ten mecz kompletnie nam nie wyszedł i po przegranej do 17, 21 i 15 zostaliśmy sklasyfikowani w turnieju na czwartym miejscu. Tym samym zakończyliśmy sezon 2021/2022 w gronie najlepszych ośmiu drużyn w kraju na tym szczeblu rozgrywkowym.

Komplet wyników:

Gedania Gdańsk – Silesia Volley Mysłowice 0:3 (17:25, 13:25, 20:25)
Gedania Gdańsk – LTS Legionovia II Legionowo 2:3 (25:23, 18:25, 25:23, 16:25, 7:15)
Gedania Gdańsk – MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 0:3 (17:25, 21:25, 15:25)