Czwórki szóste w Starogardzie Gdańskim02.10.2017

20171001_115520Dwa zespoły czwórek naszego klubu wzięły udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Mini siatkówki dziewcząt i chłopców, który odbył się w Starogardzie Gdańskim. Drugi zespół zajął szóste miejsce, pierwszy został sklasyfikowany na miejscu trzynastym. Rozgrywki rozpoczęły się od sobotnich eliminacyjnych spotkań grupowych. Nasz drugi zespół uległ jedynie zespołowi KaEmKi Starogard Gdański, dzięki czemu zakwalifikował się do rozgrywek o miejsca 1-6. Pierwsza drużyna miała mniej szczęścia i po porażkach z klubami ze Szczecina i Kwidzyna, musiała zadowolić się spotkaniami o miejsca 13-18.

W kolejnym dniu Gedania II uległa w meczu barażowym Becie Błonie 12:21, a Gedania I pokonała KaEmKę II 21:6. Drugi zespół w następnych spotkaniach po wyrównanych spotkaniach uległ nieznacznie starszym i bardziej doświadczonym zespołom z Pogodna (17:21) i Starogardu Gdańskiego (18:21), zajmując ostatecznie VI miejsce w turnieju. Warto wspomnieć, że połowa naszego zespołu – Oliwia Mach, Martyna i Kinga to zawodniczki o rok młodsze od pozostałych rywalek.

Pierwsza drużyna pewnie pokonała niżej notowane rywalki z Kwidzyna (21:3) i Złotowa (21:9) zdobywając w turnieju trzynaste miejsce. Wszystkie zawodniczki za udział w turnieju otrzymały pamiątkowe koszulki i upominki. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za pomoc.

Nasze zawodniczki wystąpiły w następujących składach:

Gedania I: Oliwia Allaburda, Maria Szczudrawa, Dominika Suświłło, Klara Kowalska, Dominika Żmudzińska.

Gedania II: Zofia Rogowska, Martyna Podlaska, Małgorzata Rodzoch, Oliwia Mach, Oliwia Drobnik, Kinga Błaszkiewicz.

trener: Mateusz Chyl.

galeria zdjęć z turnieju

  • Najbliższe mecze:

  • Gedania Gdańsk, ul. Czarny Dwór 12/3, 80-505 Gdańsk, tel. 58 341 50 77