Dobry mecz drugiej drużyny kadetek14.12.2015

DSC_1303

Udanie rozpoczęły rundę rewanżową kadetki II Energi Gedanii Gdańsk. Podopieczne trenera Kramka wygrały z Treflem Gdynia 3:0. Pierwszy set przez większość czasu przebiegał pod dyktando naszych siatkarek. Dzięki dobrej zagrywce Agaty Łopuskiej gedanistki uzyskały prowadzenie 14:9 by szybko ją powiększyć na 23:13. Przy takim wyraźnym prowadzeniu nastąpił przestój naszych siatkarek. Gdańszczanki popełniły kilka prostych błędów i straciły 7 punktów z rzędu. Przy stanie 23:20 trener dokonał zmian powrotnych co przyniosło 24 punkt. Kolejne 3 punkty padły łupem gdynianek jednak czujne gedanistki nie pozwoliły na doprowadzenie do równowagi i skutecznym atakiem z prawego skrzydła zdobyły 25 punkt. Drugi set był wyrównany tylko przez pierwsze 4 akcje. Dobra gra w polu zagrywki oraz w ataku pozwoliła na szybkie zdobywanie punktów. Z wyniku 5:3 zrobiło się 8:4, 11:5 i 14:6. Gedanistki nie popełniły błędu z pierwszego seta i grały konsekwentnie do samego końca wygrywając tą partię do 11. Trzeci set był kopią pierwszego. Równa gra całego zespołu oraz dobra postawa w polu zagrywki i na siatce pozwoliła na szybkie zwycięstwo do 13.

Energa Gedania II Gdańsk – UKS Trefl Gdynia 3:0
(25:23, 25:11, 25:13)

Energa Gedania Gdańsk: Lipińska, Dybała, Szymczak, Jakimska, Łopuska, Dąbrowska, Trupinda, Ziomkowska, Lijewska i Mańkowska
Trener: Paweł Kramek