Dobry występ Energi Gedanii II w drugiej lidze młodziczek22.12.2015

image

Nasza druga drużyna młodziczek świetnie spisuje się w rozgrywkach wojewódzkich. Energa Gedania II w turnieju drugiej ligi na początek pokonała 2:0 Zatokę 95 Puck wygrywając sety do 16 i 22. Kolejny mecz gedanistki rozegrały ze Stężycą, ale ten przeciwnik okazał się za mocny dla młodych siatkarek. Wieżyca Stężyca wygrała oba sety: 25:15 i 25:20. Gdańszczanki nie podłamały się tą porażką i w następnym meczu udowodniły, że nie boją się spadkowicza z pierwszej ligi. Mecz ze Słupskiem był bardzo zacięty, ale podopieczne trenera Witolda Jagły wytrzymały presję w końcówkach i wygrały 2:0 (27:25, 25:21). W turnieju rozgrywanym w Pucku siatkarki Energi Gedanii II Gdańsk zajęły drugie miejsce, co oznacza, że niewiele zabrakło aby dziewczęta z pierwszej klasy gimnazjum awansowały do pierwszej ligi wojewódzkiej. Na to jeszcze przyjdzie czas, ale taka forma młodych gdańszczanek już cieszy!

Zatoka 95 Puck – Energa Gedania II Gdańsk 0:2
(16:25, 22:25)
TPS Czarni Słupsk – GKS Wieżyca 2011 Stężyca 0:2
(15:25, 22:25)
Energa Gedania II Gdańsk- GKS Wieżyca 2011 Stężyca 0:2
(15:25, 20:25)
Zatoka 95 Puck – TPS Czarni Słupsk 2:0
(25:14, 25:22)