Dwie przegrane w II lidze kobiet!01.03.2021

DSC_7473Weekend nie był szczęśliwy dla naszego zespołu II ligi kobiet. W obu rozegranych spotkaniach musieliśmy uznać wyższość rywalek. W sobotę na własnej hali zmierzyliśmy się z drużyną UKŻPS Kościan. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry z obu stron, żaden z zespołów nie potrafił osiągnąć więcej niż dwu punktowej przewagi. Druga część pierwszego seta należała jednak zdecydowanie do przyjezdnych, które dzięki dobrej zagrywce i skutecznej obronie wygrały pewnie pierwszą odsłonę.

W drugim secie już na początku objęły prowadzenie, które konsekwentnie powiększały. W pewnym momencie przewaga wynosiła już 10 punktów, część strat udało nam się zniwelować lecz tylko na tyle było nas stać tego dnia. Trzecią partię zdecydowanie wygrały rywalki i to one mogły cieszyć się z wygranej.

Gedania Gdańsk – UKŻPS Kościan 0:3 (18:25, 19:25, 12:25)

Skład naszego zespołu:

Monika Rogińska, Magdalena Antoniak, Julia Zaremba, Aleksandra Czyjak, Małgorzata Pieśko, Angelika Wilczyńska, Bianka Fudali, Wiktoria Piszczek, Zofia Przyradzka, Patrycja Bućko, Paulina Jankowska, Aleksandra Rafalska, Kinga Łukomska.

trener: Mateusz Chyl

W niedzielę udaliśmy się do Szamotuł, by tam zmierzyć się z drużyną UKS Szamotulanin. Nasza gra w tym spotkaniu bardzo falowała. Dobrze graliśmy zagrywką ale też mieliśmy ogromne problemy z przyjęciem zagrywki i skończeniem ataku.  Po udanym początku meczu i prowadzeniu 4:0, zaraz było 5:5. Mimo prowadzenia 13:7, nie udało się zwyciężyć. Rywalki zdołały nas dogonić i rozstrzygnąć seta na swoją korzyść. Drugi set miał bardzo podobny przebieg jednak to my goniliśmy wynik. Ze stanu 12:17, zdołaliśmy doprowadzić do remisu 18:18. Wyprzedziliśmy przeciwniczki, mieliśmy dwie piłki setowe, jednak więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Szamotuł, wygrywając tą partię na przewagi. Trzecia odsłona kompletnie nam nie wyszła, rywalki od początku przejęły inicjatywe i postawiły kropkę nad i, wygrywając w całym spotkaniu 3:0.

Czeka nas teraz dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach. Poświęcimy ją na poprawę tych elementów, które szwankowały na meczach. Po 20 rozegranych kolejkach zajmujemy siódme miejsce w tabeli drugiej ligi kobiet. Do rozegrania pozostały nam dwa ostatnie wyjazdowe spotkania z Energa MKS Truso Elbląg i SMS Police.

Gedania Gdańsk – UKS Szamotulanin Szamotuły 0:3 (22:25, 25:27, 11:25)

Skład naszego zespołu:

Monika Rogińska, Magdalena Antoniak, Julia Zaremba, Aleksandra Czyjak, Małgorzata Pieśko, Angelika Wilczyńska, Bianka Fudali, Wiktoria Piszczek, Zofia Przyradzka, Patrycja Bućko, Paulina Jankowska, Maja Trybuła.

trener: Mateusz Chyl

  • Najbliższy turniej:

    Ćwierćfinał MP Młodziczek
    11-13.06.2021 r., Świecie
    Turniej bez udziału kibiców!

  • Gedania Gdańsk, ul. Czarny Dwór 12/3, 80-505 Gdańsk, tel. 58 341 50 77