Dwie wygrane i dwie przegrane Polek na początek Mistrzostw Europy U16!14.07.2021

142056_MUZ_2366

Mistrzostwa Europy U16 nasze reprezentantki, z Martyną Podlaską w składzie, rozpoczęły od spotkania z Turcją. Po dwóch bardzo wyrównanych partiach, w których to górą były nasze przeciwniczki, kolejna odsłona zakończyła się naszym zwycięstwem. Niestety w czwartym secie górą były rywalki i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa 3:1. Kolejny mecz również nie poszedł po naszej myśli. Przegraliśmy z Rosją 0:3. Na szczęście w kolejnych dwóch spotkaniach pokonaliśmy w trzech setach reprezentacje Węgier i Belgii.

Jutro nasza drużyna w ostatnim meczu fazy grupowej zmierzy się z Czechami. Po tym spotkaniu prawdopodobnie kadra przeniesie się na Słowację, gdzie przyjdzie jej rywalizować o miejsca 5-8.