Energa Gedania najlepsza w Gwiazdkowym Graniu!04.01.2015

Gwiazdkowe granie

Świąteczny turniej mini siatkówki z PGE Atomem Trefl Sopot za nami! Na gdańskiej Zaspie w dwóch salach, w trzech kategoriach wiekowych, na 9 boiskach walczyło aż 200 zawodniczek z całego województwa pomorskiego. Siatkarki Energi Gedanii wygrały rywalizacje dwójek i trójek. Trzy tytuły MVP trafiły także do naszych zawodniczek.

PGE Atom Trefl Sopot wspólnie z Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym działającym przy Gimnazjum nr 16 w Gdańsku zorganizował turniej dla najmłodszych siatkarek z najlepszych klubów i szkół z okolicy.
W najstarszej kategorii czwórek na sali XV LO przy ul. Pilotów w Gwiazdkowym graniu wzięło udział 16 zespołów. Energę Gedanie reprezentowały aż cztery zespoły. Najlepsze okazały się jednak reprezentantki GKS Wieżycy 2011 Stężycy I, pokonały wszystkie przeciwniczki i stanęły na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce wywalczyły siatkarki Energi Gedanii I Gdańsk, natomiast brązowe medale trafiły do KaEmKi z Starogardu Gdańskiego. W turnieju uczestniczyły także drużyny z Kościerzyny, UKS Jasieniaka, UKS Libero Starogard Gdański, SP 16, SP 27 oraz SP 48 z Gdańska.
Skład Energi Gedanii I Gdańsk (czwórki): Lena Krzyżanowska, Zuzanna Jagła, Aleksandra Justka, Aleksandra Witek.
Do rozgrywek trójek, które odbyły się w sali przy ulicy Burzyńskiego 10 zgłosiło się 16 zespołów. Po rozegraniu fazy grupowej, „krzyży” oraz półfinałów i finałów najlepsze okazały siatkarki Energi Gedanii I Gdańsk. Tuż za nimi uplasowały się dziewczęta ze Starogardu Gdańskiego, trzecie miejsce zajął zespół SPS Lębork.
Skład Energi Gedanii I Gdańsk (trójki): Kamila Fiedorowicz, Agata Radawiec, Julia Szawlińska
Energa Gedania II Gdańsk (miejsce 16): Patrycja Bućko, Lena Zastawny, Julia Gneba
W rozgrywkach tej kategorii uczestniczyły także drużyny z SP 85, SP 58, SP 27 w Gdańsku, Stężyca Wieżyca, Reda Ciechocino uraz UKS Jasieniak.
W najmłodszej kategorii wiekowej siatkarskich dwójek, wystartowała rekordowa liczba 32 zespołów. Po ponad pięciu godzinach grania, niesamowitych emocjach, niepokonane okazały się siatkarki Energi Gedanii, srebrne medale zawisły na szyjach drużyny PSP nr 3 Starogard Gdański, brąz wywalczył gdański Jasieniak.
Skład Energi Gedanii I Gdańsk (dwójki): Kinga Domjan, Wiktoria Jaśko, Maja Pawlun
Dla wszystkich zawodniczek organizatorzy przygotowali słodkie upominki, dyplomy oraz 2-osobowe zaproszenia na wczorajszy mecz PGE Atomu Trefla Sopot.
Najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe medale, książki oraz nagrody rzeczowe.
Największą niespodzianką było wybranie MVP w każdej z kategorii. Wyróżnionym osobom nagrody wręczono podczas meczu Atomówek. Trzy wyróżnienia przyznano zawodniczkom Energi Gedanii: