Gedanistki wygrywają turniej w Gdyni!23.04.2018

11

Niedzielę nasze młodziczki spędziły w Gdyni, gdzie wzięły udział w Siatkarskim Memoriale im. Jana Bobczyka. W turnieju wzięło udział osiem zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. W grupach grano dwa sety bez względu na wynik, dwa najlepsze zespoły uzyskiwały awans do półfinałów. Tą fazę nasze zawodniczki przeszły jak burza, dając jedynie w jednym z setów przeciwnikowi przekroczenie granicy dwudziestu punktów.W półfinale naszemu zespołowi przyszło mierzyć się z drużyną Olimpijczyka Gdańsk. Po pierwszym secie łatwo wygranym przez naszą drużynę przyszło rozprężenie i o końcowy wynik musieliśmy drżeć do końca. Na szczęście dzięki zwycięstwu 25:23 awansowaliśmy do finału.

Tam czekał na nas zespół gospodyń – UKS Gdyńska Akademia Siatkówki I. W pierwszym secie mimo, iż rywalki prowadziły w końcówce już trzema punktami, nasze zawodniczki zachowały więcej zimnej krwi i wygrały nerwową końcówkę 26:24. To wyraźnie podłamało zespół z Gdyni, który w drugiej partii nie nawiązał już wyrównanej walki z naszymi dziewczynami.

Poza sukcesem drużynowym, nasze dwie zawodniczki otrzymały nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką naszego zespołu uznano Magdalenę Zioło, a najlepszą zawodniczką MVP turnieju uznano Kamilę Fiedorowicz.