II ligę kobiet kończymy na siódmym miejscu!23.03.2021

iil

W ostatnim meczu II ligi kobiet pokonaliśmy na wyjeździe zespół z Polic 3:0. Pierwsza partia przebiegała całkowicie pod nasze dyktando, skuteczna zagrywka i dobra współpraca na linii blok obrona spowodowała, że rywalki zdołały zdobyć w odsłonie jedynie 14 punktów. Pierwsza połowa drugiego seta była wyrównana, żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie więcej niż dwu punktowej przewagi. W drugiej części partii uzyskaliśmy jednak bezpieczną przewagę, która pozwoliła nam na pewne wygranie seta.

Trzecią partię lepiej rozpoczęły rywalki, które objęły prowadzenie 8:4, przeciwniczki prowadziły jeszcze 13:10 ale od tego momentu set się wyrównał, zdołaliśmy doprowadzić do remisu i po nerwowej końcówce granej na przewagi, podczas której obroniliśmy dwie piłki setowe, rozstrzygnęliśmy spotkanie na swoją korzyść. Rozgrywki z bilansem 11 zwycięstw i 11 porażek, z 33 punktami na koncie, kończymy na siódmym miejscu w tabeli.

Gedania Gdańsk – SMS Police 3:0 (25:14, 25:20, 27:25)