Juniorki wciąż bez porażki15.01.2018

26972774_1588401131247649_712323436_o Juniorki rozpoczęły drugą rundę drugiego etapu ligi wojewódzkiej. W pierwszym meczu rewanżowym podjęliśmy na wyjeździe zespół APS Rumia II. Początek spotkania był bardzo wyrównany, żaden z zespołów nie zdołał wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Gdy drużyna z Rumi zdobyła osiemnasty punkt, a po naszej stronie tablica wskazywała 15 oczek, zgromadzonym kibicom wydawało się, że pierwsza partia padnie łupem gospodyń.

Nic bardziej mylnego, nasze zawodniczki włączyły drugi bieg i po mądrze rozegranej końcówce wygrały 25:21. Niestety drugi i trzeci set to zdecydowana przewaga zespołu trenera Roberta Sawickiego. Nasza drużyna popełniała zbyt dużo prostych błędów w zagrywce i przyjęciu, co w dwóch setach pozwoliło na uzbieranie zaledwie 26 oczek.

Sytuacja uległa diametralnej zmianie w partii czwartej, którą zdecydowanie wygrała nasza drużyna. O wyniku pojedynku musiał zadecydować tie-break. Ten rozpoczął się po naszej myśli. Osiągnęliśmy przewagę 4:2, a gdy zespół przeciwny został ukarany czerwoną kartką, co powiększyło naszą przewagę o kolejny punkt, chyba wszystkim wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte. Jednak zawodniczki z Rumi szybko wróciły do gry, przy zmianie stron wynik oscylował już w okolicy remisu.

Później to zawodniczki APSu prowadziły 12:10 lecz nie wykorzystały okazji na zwycięstwo w tym spotkaniu. Zadecydowała o tym zepsuta zagrywka przy tym stanie, blok punktowy Laury Walewskiej oraz opanowanie i mądra gra w końcówce całego zespołu. Przed dwoma ostatnimi spotkaniami pozostajemy jedyną niepokonaną drużyną w tej kategorii wiekowej.

Gedania Gdańsk – Akademia Piłki Siatkowej Rumia II 3:2 (25:21, 11:25, 15:25, 25:15, 15:13)

Skład naszego zespołu: Klaudia Strysik, Wiktoria Kwiatkowska, Marcela Trzcińska, Natalia Mazurkiewicz, Marta Dąbrowska, Wiktoria Piszczek, Laura Walewska, Paulina Jankowska, Alicja Iwaniec.

trener: Mateusz Chyl