Juniorki dalej niepokonane!11.12.2017

25317257_1881854341855304_471051962_oOgromnych emocji dostarczył zgromadzonym kibicom pierwszy mecz drugiej rundy ligi wojewódzkiej juniorek. Awansowaliśmy z naszej grupy do niej obok dwóch następnych zespołów – Akademii Piłki Siatkowej Rumia I oraz Energa Akademii Siatkówki Czarni Słupsk (z zaliczeniem wyników spotkań pierwszej rundy). Pierwszym przeciwnikiem była drużyna Akademii Piłki Siatkowej Rumia II.
W pierwszych dwóch setach kontrolowaliśmy wynik spotkania, długimi momentami utrzymując kilku punktową przewagę. Trzeciego seta lepiej zaczęły przyjezdne, jednak gdy doprowadziliśmy do remisu 18:18, wszystkim zgromadzonym wydawało się, że mecz zbliża się ku końcowi. Nic bardziej mylnego, od tego momentu nie zdołaliśmy zdobyć już żadnego punktu, a ten wynik zagrzał do walki zespół przeciwny.

W kolejnym secie wróciliśmy do swojej gry, uzyskaliśmy bezpieczne prowadzenie. Niestety Rumia za sprawą ofiarnej gry w obronie wróciła do gry. W końcówce fatalna nasza gra i zepsucie kilku zagrywek pod rząd w dużym stopniu wpłynęło na to, iż to rywalki cieszyły się ze zwycięstwa 31:33. Zabrakło nam spokoju i doświadczenia w takich meczach, emocje wzięły górę i kompletnie związały naszym dziewczynom nogi. Na szczęście w piątym secie otrząsnęliśmy się i pewnie go wygraliśmy, dopisując do swojego dorobku dwa punkty.

Musimy wyciągnąć wnioski, zdecydowanie poprawić element zagrywki i przyjęcia oraz grę pod presją jeżeli chcemy coś w tym sezonie osiągnąć. Szansa na kolejne zaprezentowanie się na boisku już w najbliższy piątek, kiedy to w Redzie w przełożonym spotkaniu z niedzieli zmierzymy się z zespołem UKS Reda Ciechocino.

Gedania Gdańsk – Akademia Piłki Siatkowej Rumia II 3:2 (25:20, 25:19, 18:25, 31:33, 15:12)