Juniorki młodsze wicemistrzyniami województwa pomorskiego!02.03.2021

DSC_0890Drugie miejsce na finale wojewódzkim juniorek młodszych, który odbył się w weekend w Stężycy zajął nasz zespół tej kategorii wiekowej. Turniej rozpoczęliśmy od meczu z Gdyńską Akademią Siatkówki, który wygraliśmy zdecydowanie. Dominowaliśmy w każdym elemencie gry, przeciwniczki nie zdołały w żadnym secie zdobyć więcej niż 17 punktów. Kolejnego dnia przyszło nam mierzyć się z Akademią Piłki Siatkowej Rumia. Do meczu podeszliśmy mało skoncentrowane, co przełożyło się na wynik pierwszego seta.

Na szczęście wygraliśmy go w stosunku 25:23. Kolejne partie toczyły się już całkowicie pod nasze dyktando i zakończyły się naszymi wygranymi  do 13 i 14. Podobnie jak my, dwa spotkania wygrał gospodarz – GKS Wieżyca 2011 Stężyca, więc ostatni mecz turnieju decydował o tym kto zawiesi na szyi złote medale. Największych emocji dostarczył pierwszy set, który zakończył się wynikiem 27:25 dla gospodyń. W kolejnych partiach rywalki były lepsze, dobrze zagrywały co uniemożliwiło nam wyprowadzenie skutecznego ataku. Musimy zadowolić się drugim miejscem i czekamy na losowanie Ćwierćfinału Mistrzostw Polski, w którym poznamy przeciwniczki, z którymi zmierzymy się na turnieju w dniach 18-21.03.2021 r.

Gedania Gdańsk – Gdyńska Akademia Siatkówki 3:0 (25:12, 25:17, 25:13)

Gedania Gdańsk – Akademia Piłki Siatkowej Rumia 3:0 (25:23, 25:13, 25:14)

Gedania Gdańsk – GKS Wieżyca 2011 Stężyca 0:3 (25:27, 14:25, 16:25)