Juniorki o trzy punkty od finału turnieju w Malborku31.12.2017

20171229_100051[1]Przez trzy ostatnie dni nasze najstarsze dziewczęta rywalizowały w ramach XIII Sylwestrowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta Malbork. W kategorii juniorsko-seniorskiej wzięło udział dziesięć zespołów. Na boisku poza naszą drużyną zaprezentowały się zespoły z Legionowa, Płocka, Malborka, Elbląga, Rumi oraz Nowego Dworu Gdańskiego.

Czwartkowe i piątkowe zmagania toczyły w ramach dwóch grup, po pięć zespołów każda. W sobotę rozegrano spotkania o konkretne miejsce w turnieju.  Grano trzy sety bez względu na wynik. W przypadku zwycięstwa któregoś z zespołów 2:0, trzeci set nie był brany pod uwagę w klasyfikacji.

Nasze zawodniczki w pierwszym spotkaniu podjęły drużynę UKS Ogólniak Nowy Dwór Gdański. Chociaż dziewczyny zaprezentowały się przeciętnie po przerwie świątecznej, nie przeszkodziło to w odniesieniu pewnego zwycięstwa. Szanse gry dostały wszystkie zawodniczki, a trenerzy mogli wypróbować wiele wariantów taktycznych. Taka gra nie wystarczyła jednak na zwycięstwo w drugim spotkaniu. Po wyrównanej grze ulegliśmy dobrze dysponowanej drużynie LTS Legionovia II Legionowo 1:2.

Kolejny dzień to pojedynki z drużynami UKS Orzeł Malbork II oraz Truso Elbląg. Poranne zwycięstwo nad pierwszą z wymienionych zespołów bez straty seta i wyniki innych spotkań sprawiły, że przed ostatnim, wieczornym spotkaniem zwycięstwo z Truso dawało nam pierwsze miejsce w grupie i udział w sobotnim finale.

Mecz z zespołem z Elbląga zaczęliśmy bardzo skoncentrowani, wygrywając w pierwszym secie do 19. Niestety przeciwniczki w drugiej odsłonie poprawiły swoją grę, a my zaczęliśmy popełniać proste, niewymuszone błędy. Trafione zmiany i dobra gra rezerwowych sprawiły, że w końcówce pojawiła się jeszcze szansa na zwycięstwo w dwóch setach. Strata była jednak zbyt duża, zespół Truso wykazał się doświadczeniem i wygrał tą partię do 22.

O wszystkim zadecydować musiał trzeci set. Zwycięstwo oznaczało dla nas walkę w sobotnim finale z LTS Legionovią I, porażka spychała aż na trzecie miejsce gwarantujące sobotni pojedynek o dopiero piątą lokatę. Partia miała niezwykle wyrównany przebieg, oba zespoły popisywały się efektownymi obronami, widać było, że nikt nie odpuszcza. W drugiej części seta udało nam się odskoczyć na 18:15. Rywalki jednak nie ustępowały. Prowadziliśmy kolejno 20:18 i 22:20. Wtedy przeciwniczki włączyły drugi bieg. Po serii zagrywek doprowadzają najpierw do remisu po 22, później do prowadzenia 24:22. Robimy przejście – jest 23:24. Niestety, ostatnia decydująca piłka pada łupem zawodniczek z Elbląga, które wygrywają cały mecz 2:1, wchodzą do sobotniego finału, który też rozstrzygają na swoją korzyść.

Nam pozostaje walka o piąte miejsce z dobrze nam znanym przeciwnikiem – grającym w II lidze APS Rumia. Po porażce w piątkowym meczu nie umiemy się już pozbierać. Przegrywamy z lepiej grającą Rumią, zajmując szóste miejsce. Turniej był bardzo wartościowy pod kątem szkoleniowym. Rozegraliśmy wiele wyrównanych spotkań z silnymi przeciwnikami. Mamy nadzieję, że to zaprocentuje w przyszłości. Co nas nie zabije to nas wzmocni. Po przerwie sylwestrowej bierzemy się poważnie do roboty, by przygotować formę na najważniejsze zawody w sezonie.

Komplet wyników:

Gedania Gdańsk – UKS Ogólniak Nowy Dwór Gdański 2:0 (25:15, 25:11), dodatkowy set 25:14

Gedania Gdańsk – LTS Legionovia II Legionowo 1:2 (20:25, 25:19, 22:25)

Gedania Gdańsk – UKS Orzeł II Malbork 2:0 (25:23, 25:18), dodatkowy set 25:20

Gedania Gdańsk – Truso Elbląg 1:2 (25:19, 22:25, 23:25)

Gedania Gdańsk – APS Rumia 0:2 (24:26, 13:25)