Juniorki wicemistrzyniami województwa!11.02.2019

52008388_629932420772240_2993432239255060480_nDrugie miejsce zajął nasz zespół podczas rozgrywanych w miniony weekend Mistrzostw województwa pomorskiego w piłce siatkowej juniorek. Nasze dziewczyny w trzech setach ograły drużyny z Rumi i Gdyni. W niedzielę musiały uznać wyższość Golden Sparty Braniewo / Malbork. Dzięki temu wynikowi nasz zespół weźmie udział w turnieju Ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 21-24.02.

W pierwszym spotkaniu turnieju zmierzyliśmy się z drużyną Akademii Piłki Siatkowej Rumia. W pierwszym secie udało nam się uzyskać przewagę 10:7, przeciwniczki jednak szybko wyrównały, a nawet wyszły na prowadzenie 18:19. Na szczęście przewagę szybko odzyskaliśmy i po nerwowej końcówce udało nam się wygrać w tej partii. Drugi set miał równie wyrównany przebieg z naszą niewielkim prowadzeniem 15:13, 19:16. Rywalki zbliżyły się do nas w końcówce na jeden punkt ale to było wszystko na co było je stać w tym secie, w końcówce nie daliśmy już sobie wydrzeć zwycięstwa. Trzecią partie rozpoczęliśmy bardzo dobrze, grając ofiarnie w obronie, skutecznie w ataku i realizując założenia taktyczne. Przy stanie 15:5 chyba już myślami byliśmy w szatni, gdyż nastąpiło totalne rozprężenie. Straciliśmy 10 punktów z rzędu, wynikających głównie z braku przyjęcia. Na szczęście przeciwnik nie wykorzystał naszego przestoju.

W drugim meczu podjęliśmy zespół Gdyńskiej Akademii Siatkówki. W pierwszym i trzecim secie udało nam się wypracować kilku punktową przewagę i spokojnie wygrać te partie. Przeciwieństwem był drugi set, w którym to inicjatywę przejęły rywalki. Ich dobra zagrywka i nasze błędy indywidualne doprowadziły do tego, że przegrywaliśmy już 9:16. Nie załamało to jednak naszych dziewczyn, które potrafiły w tym trudnym momencie odrobić stratę i wygrać w tej odsłonie.

W ostatnim niedzielnym spotkaniu turnieju przyszło nam mierzyć się o pierwsze miejsce z drużyną Golden Sparta Braniewo / Malbork. Dobrze weszliśmy w ten mecz rozpoczynając od prowadzenia. Niestety przeciwniczki szybko odrobiły i wynik oscylował w granicy remisu. Nerwowa końcówka grana na przewagi należała do nas. Niestety naszej dobrej gry nie kontynuowaliśmy w drugim secie, którego rozpoczęliśmy katastrofalnie od straty 1:10. Nie pomogły czasy ani zmiany, przeciwniczki wyrównały stan spotkania. W trzecim i czwartym secie mecz się wyrównał lecz to rywalki były w nich o kilka akcji lepsze i to na ich szyjach zawisły złote medale. Nam pozostało zadowolić się srebrem. Na dniach odbędzie się losowanie po którym poznamy naszych przeciwników w 1/4 Mistrzostw Polski.

Komplet wyników:

Gedania Gdańsk – Akademia Piłki Siatkowej Rumia 3:0 (25:23, 25:22, 25:21)

Gedania Gdańsk – Gdyńska Akademia Siatkówki 3:0 (25:17, 25:21, 25:16)

Gedania Gdańsk – Golden Sparta Braniewo / Malbork 1:3 (28:26, 12:25, 21:25, 19:25)