Juniorki wygrywają ligę wojewódzką!24.01.2018

IMG_0463 (1280x832)W dniu wczorajszym nasze juniorki rozegrały przedostatni mecz w ramach II etapu ligi wojewódzkiej. Przeciwnikiem w spotkaniu domowym był zespół UKS Reda Ciechocino. Mecz nie rozpoczął się po naszej myśli. Po wielu nieudanych przyjęciach i kilku zepsutych zagrywkach zespół przyjezdnych objął kilku punktowe prowadzenie. Przy stanie 18:23 bardzo dobrą zmianę na zagrywce dała Weronika Dybała.

Przy jej serwisach nasza drużyna zdołała doprowadzić do stanu 22:23 i była bliska zdobycia punktu dającego remis. Niestety ofiarna obrona okazała się nieskuteczna, przeciwniczki zdobyły zarówno punkt dający im prowadzenie 24:22, jak i ostatni kończący set. Przegrana partia wyraźnie pobudziła nasze zawodniczki, które po serii zagrywek Wiktorii Kwiatkowskiej i Natalii Mazurkiewicz uzyskały znaczne prowadzenie na początku drugiej partii. Na nic zdały się przerwy brane przez trenera gości. W tym secie nie pozwoliliśmy zespołowi z Redy na zdobycie choćby dziesięciu oczek.

Wynik trzeciej partii na początku oscylował w okolicach remisu. W drugiej części seta przewagę wypracował sobie zespół gości. Gdy przewaga wynosiła już cztery punkty (14:18) o ostatni drugi czas poprosił nasz trener Mateusz Chyl. Nasza drużyna zaczęła odrabiać straty (18:20), doprowadziła do remisu (22:22), a później przechyliła szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Mimo, iż to Redzianki zdobyły punkt przy stanie 24:22 dla naszych zawodniczek, kolejne, decydujące oczko padło już naszym łupem.

Czwarty set ponownie rozstrzygnął się w końcówce. Nasza gra falowała, traciliśmy i zdobywaliśmy punkty seriami. Przegrywaliśmy 8:10, by za chwilę prowadzić 17:10, przy zagrywce naszej kapitan Natalii Mazurkiewicz. Za chwilę jednak zespół z Redy zdołał zbliżyć się na dwa punkty (19:21). Przy stanie 22:20 w polu serwisowym na zmianę zadaniową na boisku pojawiła się Klaudia Strysik. Po dwóch szczęśliwych asach serwisowych odebrała kompletnie chęć gry Redziankom, które straciły również kolejny punkt przegrywając tego seta 20:25, a całe spotkanie 1:3.

Mimo faktu, iż mecz był bardzo słaby w wykonaniu naszego zespołu, tym wynikiem zdołaliśmy zapewnić sobie pierwsze miejsce w lidze wojewódzkiej juniorek, bez względu na jutrzejszy, wyjazdowy mecz ze Stężycą. Na małe wyróżnienia indywidualne zasłużyły: Marcela Trzcińska za równą i dobrą grę przez większość spotkania oraz Wiktoria Kwiatkowska, która uspokoiła grę naszego zespołu oraz była skuteczna w polu serwisowym.

Gedania Gdańsk – UKS Reda Ciechocino 3:1 (22:25, 25:9, 25:23, 25:20)