Kadetki II zagrają w barażach!13.12.2017

25346454_1502794659776070_68876252_o Pierwszy zespół młodziczek zbiera solidne doświadczenie w rozgrywkach kadetek, bowiem do zakończenia II ligi w której występują został tylko jeden mecz, a my już zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce i awans do barażów! Przypieczętował to ostatni mecz z zespołem MTS Kwidzyn, który zajmuje drugie miejsce w grupie B. Spotkanie to z pewnością należało do najbardziej emocjonujących jakie podopieczne trener Marii Mróz zagrały w ciągu ostatnich miesięcy.

Pierwszą partię rozpoczęliśmy od wyniku 2:7. Błąd za błędem, brak ducha walki i lidera na boisku zapowiadał, iż to spotkanie będzie naprawdę trudne. Problemy z przyjęciem i niedokładne obrony nie pozwalały na wyprowadzenie kończących ataków. Poprawy gry nastąpiła dopiero w samej końcówce, jednak było już za późno – przegrywamy 21:25.

W drugim secie gra stopniowo poprawiała się, dokładniejsze przyjęcie i skuteczne ataki Kamili Fiedorowicz pozwoliły wyprowadzić zespół na kilku punktowe prowadzenie i zwycięzyć 25:19. Trzeci set to powtórka z pierwszej partii. Nawarstwiające się błędy własne, niedokładne rozegranie piłki, do tego przeciwniczki które popisywały się co raz mocniejszymi atakami. Ponownie przegrywamy do 21. Jedna połowa boiska była zdecydowanie szczęśliwsza dla zespołów.

Czwarty set to totalna dominacja naszych zawodniczek! W końcu nie mylimy się w polu zagrywki, popisujemy się nie tylko atakiem z prawego skrzydła, ale widoczne są w końcu nasze przyjmujące i środkowe. Wygrywamy do 13. Nasz pierwszy w lidze kadetek tie-break zapamiętamy na długo. Walka punkt za punkt, a co za tym idzie masa niekontrolowanych emocji i głośnych komentarzy zmusiła sędziów do ukarania Gedanistek, przez co nasza kapitan musiała opuścić boisko. Cała ta nerwowa i nietypowa sytuacja rozpędziła gdańszczanki, które nie wstrzymując ręki w ataku wygrały piątego seta 16:14.

Przed nami ostatnie spotkanie w lidze z drużyną Libero Starogard Gdański, które odbędzie się 16 grudnia w sali przy ulicy Burzyńskiego 10. Zapraszamy!

Gedania Gdańsk – MTS Kwidzyn 3:2 (21:25, 25:19, 21:25, 25:13, 16:14)

Skład naszego zespołu: Magdalena Zioło, Agnieszka Zioło, Agata Radawiec, Kamila Fiedorowicz, Kinga Gomółka, Katarzyna Świniarska, Patrycja Bućko, Wiktoria Jaśko, Anna Stybor, Karolina Malon, Zuzanna Możyszek, Julia Szawlińska – libero, Natalia Patoka – libero.

trenerzy: Maria Mróz, Paweł Kramek.