Kadetki tuż za podium podczas Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej w Aleksandrowie!01.01.2019

48417855_296806750968478_6214334325987475456_nZespół kadetek od razu po świętach Bożego Narodzenia wyruszył w daleką podróż do Aleksandrowa Łódzkiego, aby tam sprawdzić swoje siły podczas „Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wojewody Łódzkiego”. Pobyt rozpoczęliśmy od rozgrzewkowego sparingu z zespołem ŁKS Łódź, który zakończył się remisem 1:1. Pierwszym przeciwnikiem w grupie turniejowej był zespół gospodarzy „UKS Czwórka” Aleksandrów Łódzki.

Wyrównaną walkę Gedanistki utrzymały tylko w pierwszym secie i mecz zakończył się przegraną 1:2. Kolejnym przeciwnikiem była drużyna z Białorusi – SMS Mińsk II. Gdańszczanki zagrały dużo pewniej i wygrały 2:0. Ostatni grupowy mecz z zawodniczkami Volley Wrocław, mimo iż był bardzo zacięty i emocjonujący przegraliśmy ponownie w tie-braku. Pomimo dwóch porażek drugi dzień turnieju zakończył się dla nas szczęśliwie, ponieważ 3 zespoły w grupie odniosły taką samą liczbę zwycięstw ale to my mieliśmy najlepszy stosunek setów.

W dniu finałowym Gdańszczaki zmierzyły się z pierwszym miejscem grupy A czyli zespołem Ateny Warszawa. W tym spotkaniu nie mieliśmy żadnych argumentów. Przede wszystkim nie radziliśmy sobie z przyjęciem zagrywki i mecz szybko zakończył się wynikiem 0:2. Pozostało nam walczyć o najniższe miejsce na podium. Ponownie po drugiej stronie siatki stanęły gospodynie. Niestety zła passa tie – breaków nie została przełamana w tym meczu i mimo znakomitej walki lepsze były zawodniczki „Czwórki”.

Turniej kończymy na czwartym miejscu. Organizatorzy i trenerzy wybrali Kamilę Fiedorowicz najlepszą zawodniczkę w naszym zespole. Na najwyższym stopniu podium stanął zespół Ateny Warszawy, a za nimi MKS V LO Developers Rzeszów. Do Aleksandrowa nasza drużyna nie pojechała w pełnym składzie. Jednak wszystkie zawodniczki zaprezentowały się dobrze.

W przerwie między meczami Gedanistki zwiedziły także łódzką Manufakturę. Wyjazd okazał się doskonałą rozgrzewką przed meczem ligi kadetek, którą wznawiamy już 5 stycznia spotkaniem z Kaemką Starogard Gdański. Początek o godz. 11:30 w sali SP 48, przy ul. Burzyńskiego 10. Zapraszamy!

Skład naszego zespołu:

Katarzyna Świniarska, Magdalena Zioło, Agata Dejnakowska, Kamila Fiedorowicz, Karolina Malon, Agata Hrycyk, Paulina Labudda, Patrycja Bućko, Anna Stybor, Kinga Gomółka – Kulas, Agata Radawiec.

trener: Maria Mróz.

  • Najbliższe turnieje:


  • Gedania Gdańsk, ul. Czarny Dwór 12/3, 80-505 Gdańsk, tel. 58 341 50 77