Kadetki wicemistrzyniami województwa!12.02.2018

000Nasze kadetki zostały wicemistrzyniami województwa pomorskiego. W rozegranym w ubiegły weekend finale wojewódzkim nasze dziewczyny pokonały w czterech setach zespoły z Redy i Stężycy oraz uległy zespołowi z Rumi 0:3. Turniej rozpoczęliśmy od piątkowego spotkania z zespołem UKS Redy Ciechocino. Pierwsze dwa sety przebiegły pod nasze dyktando, wygraliśmy je do 21 i 17. W trzecim nasz zespół się zdekoncentrował i uległ 18:25. Na szczęście czwarta partia zakończyła się naszym zwycięstwem 25:21, co oznaczało trzy punkty dla naszego zespołu na początek.

W sobotnie popołudnie przeciwniczki jeszcze wyżej podniosły poprzeczkę, trener APSu dokonał zmian w składzie, desygnując na boisko kilka zawodniczek SMSu Szczyrk. Rumia zagrała bardzo dobre spotkanie, nasz zespół z kolei kompletnie się pogubił, nie zbliżając się nawet na chwilę do poziomu, który potrafi prezentować. Takie rozwiązania zapewniły naszym rywalkom złote medale bez względu na wyniki niedzielnych gier.

Gdy APS niedzielę pokonał UKS Redę Ciechocino w trzech setach stało się jasne, iż nam w meczu ze Stężycą do zdobycia drugiego stopnia podium potrzebne są dwa wygrane sety. Jednak to GKS Wieżyca wygrała premierową odsłonę spotkania pomiędzy naszymi zespołami. To zmobilizowało nasze dziewczyny. Drugi set wygraliśmy zdecydowanie. Kolejne dwie partie były bardzo wyrównane i dostarczyły wiele emocji zgromadzonej, licznej grupie kibiców. Niesieni ich dopingiem wygraliśmy trzecią partie, co zapewniło nam srebrne medale. Nie mniej emocji dostarczyła czwarta partia, w której straciliśmy prowadzenie 21:17. Przeciwniczki prowadziły już 21:23, mimo to, walczyliśmy do końca. Walka opłaciła się, wygraliśmy 26:24 i w całym spotkaniu 3:1, zapewniając sobie srebrne medale mistrzostw województwa.

Dziś o godzinie 14 w siedzibie PZPSu odbędzie się losowanie grup Ćwierćfinałowych. Znajdziemy się w drugim koszyku a los przydzieli nam dwóch mistrzów swoich województw, jedną drużynę, która zajęła drugie miejsce oraz dwa zespoły z trzecich lub czwartych miejsc w województwie. Turniej odbędzie się w dniach 01-04. marca.

Gedania Gdańsk – UKS Reda Ciechocino 3:1 (25:21, 25:17, 18:25, 25:21)