Kadetki wygrywają ligę wojewódzką!26.11.2017

24116442_1861249480582457_75060326_oKadetki naszego zespołu wygrały swój ostatni mecz w ramach ligi wojewódzkiej kadetek, co oznacza, iż finał wojewódzki w tej kategorii wiekowej odbędzie się w Gdańsku! Ostatnim przeciwnikiem w ramach rozgrywek pierwszej ligi wojewódzkiej był zespół z Redy. Aby otrzymać prawo organizacji turnieju finałowego nasza drużyna potrzebowała zwycięstwa. Tak też się stało, nasze zawodniczki wygrały w trzech krótkich setach, chociaż emocji nie brakowało.

Najbardziej wyrównany był pierwszy set, w którym to wynik na początku oscylował w okolicach remisu, końcówka należała jednak do naszej drużyny, która wygrała tą partię 25:20. To zwycięstwo zmobilizowało nasze dziewczyny do jeszcze lepszej gry, a wyraźnie podłamało rywalki, które w drugim secie zdołały zdobyć jedynie piętnaście punktów. W trzecim secie utwierdziliśmy nasze przeciwniczki w przekonaniu kto w danym dniu jest lepszy i komu należy się organizacja turnieju finałowego.

Gedania Gdańsk I – UKS Reda Ciechocino 3:0 (25:20, 25:15, 25:18)