Kadetki wygrywają pięciosetowy bój w Słupsku13.12.2015

IMAG0558[1]

Zmienny przebieg miało spotkanie I ligi kadetek, w którym TPS Czarni Słupsk podejmował Energę Gedanię I Gdańsk. Pierwszy set to pewna gra gedanistek i zwycięstwo 25:21. Druga partia to jeszcze lepsza gra gdańszczanek i wygrana 25:14. Wszystko wskazywało na szybkie zwycięstwo Energi Gedanii, ale przez to nasze siatkarki rozluźniły się i całkowicie zgubiły swój rytm gry. Zabrakło koncentracji i wcześniejszej dobrej atmosfery w zespole. Słupsk wygrał trzeciego seta 25:17. Trener gedanistek – Mateusz Chyl dokonał roszad w składzie próbując poprawić obraz gry jego podopiecznych. Energa Gedania goniła wynik czwartego seta, ale ostatecznie gospodynie wygrały 25:23 doprowadzając do tie-breaka. Piąta partia to ogromna dominacja gdańszczanek. Wszystkie elementy gry gedanistek funkcjonowały bardzo dobrze, a liderkami były Martyna Łukasik i Natalia Mazurkiewicz. Nasze siatkarki wygrały 15:3 i zapisały na swoim koncie kolejny wygrany mecz.

TPS Czarni Słupsk – Energa Gedania I Gdańsk 2:3
(21:25, 14:25, 25:17, 25:23, 3:15)

Energa Gedania Gdańsk: Dziuba, Strysik, Mazurkiewicz, Piszczek, Łukasik, Dąbrowska N., Dąbrowska W. (libero) oraz Janikowska (libero), Adamik, Treder, Fedyniak, Kwiatkowska i Karpińska
Trener: Mateusz Chyl