Kadetki wywalczyły awans do finału wojewódzkiego!16.01.2019

50614960_368891667244264_1396874470198607872_n W miniony weekend zespół kadetek rozegrał przedostatni mecz II rundy w ramach rozgrywek ligi wojewódzkiej. Do Gdańska przyjechał zespół Golden Orzeł Malbork, co rzadko spotykane w 6-cio osobowym składzie. Przeciwniczki wiedziały, że muszą dać z siebie wszystko i zrobiły to rozpoczynając spotkanie od prowadzenia 10:4! Nasze zawodniczki nie mogły wejść w mecz, a serie ich błędów powiększały przewagę Malborczanek.

Dopiero w samej końcówce Gedanistki nadrobiły straty. Jednak to przeciwniczki pokazały charakter i wygrały pierwszego seta 29:27. Początek drugiej partii do stanu 9:8 był bardzo zacięty. Później udało nam się wzmocnić zagrywkę, grę w ataku i stopniowo zwiększać przewagę punktową. Taka sytuacja utrzymała się do końca meczu, bowiem kolejne sety wygraliśmy już do 14, 11 i 17.

Bezpośredni awans do finału wojewódzkiego kadetek zapewnione mają trzy zespoły, które zdobyły najwyższą liczbę punktów rankingowych w obu rundach. Rundę pierwszą zakończyliśmy na trzecim miejscu, a w drugiej po pięciu meczach zajmujemy drugie miejsce co zapewniło nam już miejsce w finale. Gedanistkom do zakończenia rundy pozostał jeszcze mecz z niepokonaną do tej pory drużyną GKS Wieżyca 2011 Stężyca.