Martyna Podlaska wraz z reprezentacją U16 awansowała na Mistrzostwa Europy!10.05.2021

polska1

Zawodniczka naszego Klubu Martyna Podlaska wraz z reprezentacją Polski U16 awansowała do Mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. W turnieju kwalifikacyjnym, który został rozegrany w Wałbrzychu nasze zawodniczki pokonały kolejno drużyny Litwy, Francji oraz Holandii.
Awans nie przyszedł naszym reprezentantkom łatwo. Poza spotkaniem z Litwą, które nasza reprezentacja wygrała bez problemu, do rozstrzygnięć spotkań z Francją i Holandią nasze dziewczyny potrzebowały czterech setów.

Nasze reprezentantki turniej rozpoczęły od spotkania z Litwą. Mecz był kompletnie jednostronny, a przeciwniczki w całym spotkaniu zdołały zdobyć jedynie 38 punktów. Górowaliśmy nad rywalkami we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, a Martyna mecz zakończyła z 3 punktami (100% skuteczności w ataku). Kolejnego dnia poprzeczka poszła w górę, a naszym dziewczynom przyszło mierzyć się z reprezentacją Francji. Pierwszy set nasze zawodniczki wygrały do 20. Kolejny padł łupem rywalek 22:25. Na szczęście następne dwie partie należały do naszej kadry, która zdecydowanie wygrała kolejne dwie odsłony. Martyna na boisku pojawiła się w pierwszym secie i na swoim koncie zapisała jeden punkt zdobyty atakiem.

Ostatni mecz zawodów decydował o awansie. Naprzeciw naszej reprezentantki stanęły zawodniczki Holandii, które przystąpiły do spotkania z dwoma zwycięstwami w stosunku 3:0. Po łatwej wygranej w pierwszym secie naszej kadry, w drugiej partii wynik przez długi czas oscylował w okolicy remisu. Ostatecznie odsłonę na przewagi wygrały przeciwniczki. Na szczęście nie załamało to naszych dziewczyn, które okazały się zdecydowanie lepsze w setach numer trzy i cztery. Dzięki temu zwycięstwu to nasze dziewczyny uzyskały awans do turnieju finałowego Mistrzostw Europy, który odbędzie się na Węgrzech i Słowacji w terminie 10-18 lipca.

Poza naszą reprezentacją awans do turnieju wywalczyły drużyny Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Turcji oraz Rumunii. Dołączą one do gospodarzy ME – Węgier i Słowacji oraz do zwycięzców 1. rundy kwalifikacji strefowych (Rosji, Serbii, Włoch i Czech).

Polska – Litwa 3:0 (25:15, 25:12, 25:11)

Polska – Francja 3:1 (25:20, 22:25, 25:19, 25:12)

Polska – Holandia 3:1 (25:16, 24:26, 25:19, 25:14)