Minimalna przegrana z UKS ZSMS Poznań05.02.2019

POS_0345Porażką 1:3 zakończyło się spotkanie ostatniej kolejki rundy zasadniczej II ligi kobiet. Ten wynik oznacza iż nasz zespół zajął w rozgrywkach szóste miejsce i w rundzie play off zmierzy się z trzecim zespołem z tabeli – KS Spójnią Stargard. Spotkanie było bardzo wyrównane, wynik praktycznie przez cały mecz oscylował w okolicy remisu.

W pierwszej partii zespoły szły punkt za punkt aż do stanu 20:20. Dobra końcówka w wykonaniu naszego zespołu zaowocowała zwycięstwem 25:21. Niestety druga odsłona nie zaczęła się po naszej myśli. Goście szybko wyszli na prowadzenie 3:7 oraz 9:13 i nasz trener był zmuszony wykorzystać przysługujące mu przerwy na żądanie. Ostatecznie udało się zbliżyć na jeden punkt ale decydujące oczko zdobył zespół z Poznania.

W trzecim secie początkowo przeciwniczki uzyskały przewagę 7:9, którą nam jednak szybko udało się zniwelować, a nawet wyjść na prowadzenie 18:15. Niestety rywalki szybko wyrównały i w granej na przewagi końcówce zdobyły decydujący punkt. Czwarta odsłona miała bardzo podobny przebieg do drugiej. Znów przewaga ZSMS 3:7, 10:14 i nasze mozolne odrabianie strat. Udało nam się doprowadzić do wyniku 23:24 jednak przeciwniczka zakończyła wtedy spotkanie mądrą kiwką z lewego skrzydła.

Gedania Gdańsk – UKS ZSMS Poznań 1:3 (25:21, 23:25, 25:27, 23:25)