Mistrzostwo województwa w kategorii juniorek jest nasze!04.02.2018

123W finale ligi wojewódzkiej juniorek, który odbył się w dniach 02-04.02. przyszło nam zmierzyć się z zespołami Akademii Piłki Siatkowej Rumia oraz GKS Wieżyca 2011 Stężyca. Zawody rozpoczęliśmy od potyczki z zespołem z Rumi. Pierwsza partia była wyrównana, przewagę udało nam się uzyskać w końcówce, co zaowocowało zwycięstwem w pierwszym secie do 21.

Druga odsłona zaczęła się po naszej myśli, trudne zagrywki naszych zawodniczek skutecznie uniemożliwiły grę kombinacyjną naszym przeciwniczkom, dzięki czemu uzyskaliśmy kilku punktową przewagę. Niestety przy stanie 10:5 urazu doznała nasza środkowa Adrianna Rybak. Kontuzja zdekoncentrowała nasz zespół, który w łatwy sposób zaczął tracić uzyskaną przewagę. Na szczęście w porę otrząsnęliśmy się i wygraliśmy tego seta w identycznym stosunku co pierwszą partię. To wyraźnie podłamało zespół APSu, który w trzecim secie nie podjął już wyrównanej walki przegrywając do 16.

Kolejnego dnia na przeciwko siebie stanęły zespoły z Rumi i Stężycy. Zwycięstwo tych pierwszych 3:1 oznaczało, iż do zdobycia złotych medali i prawa organizacji turnieju ćwierćfinałowego potrzebny nam jest jedynie jeden wygrany set.

Nasz zespół na ostatnie spotkanie wyszedł bardzo zmobilizowany i po dobrej grze pewnie pokonał rywalki ze Stężycy. Po pierwszym secie wygranym 25:11 stało się jasne, że mistrzostwo województwa należy do nas. Trenerzy dali więcej szans zawodniczkom, które miały mniej okazji do gry podczas turnieju. Mimo to dalej dominowaliśmy i po zwycięstwach w kolejnych partiach do 16 i 15, zapewniliśmy sobie zwycięstwo w turnieju wojewódzkim.

Po ostatnim spotkaniu odbyło się zakończenie zawodów, na których otrzymaliśmy dyplom i okazałe medale za mistrzostwo województwa. Fazę wojewódzką kończymy bez porażki. W dniach 15-18.02. będziemy organizatorem turnieju Ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski!

Gedania Gdańsk – Akademia Piłki Siatkowej Rumia 3:0 (25:21, 25:21, 25:16)

Gedania Gdańsk – GKS Wieżyca 2011 Stężyca 3:0 (25:11, 25:16, 25:15)