Młodziczki dalej bez straty seta!24.10.2017

22790894_1458901434165393_1045587847_oKolejny dobry weekend za naszymi młodziczkami, które w sobotę w lidze wojewódzkiej kadetek pokonały zespół PAS MKS Olimpijczyk Gdańsk 3:0 oraz w niedzielnym turnieju młodziczek ponownie wysoko wygrały z MTS Kwidzyn III i PTPS Człuchów. Podopieczne trener Marii Mróz zbierając doświadczenie w lidze kadetek, w której rywalizują ze starszymi koleżankami, kolejny raz bardzo dobrze spisywały się w polu serwisowym, co w każdym z setów dawało wysokie prowadzenie.

Problem stanowiła siatka zawieszona 9 cm wyżej, która utrudniała wyprowadzenie kończącego ataku, przez co akcje stale wydłużały się. Ostatecznie to nasz zespół pokazał wyższy poziom i zwyciężył w 3:0 w setach kolejno do 17, 15 i 19.

Niedziela rozpoczęła się od długiej drogi do Człuchowa. Mecz z gospodyniami rozpoczęliśmy od bardzo wysokiego prowadzenia 9:0 dzięki znakomitej zagrywce Magdaleny Zioło. Dalsza gra także całkowicie układała się pod nasze dyktando: znakomita gra blokiem oraz skuteczne ataki. W drugim secie po zmianach w składzie Gedanistek, seria błędów, problem z przyjęciem zagrywki doprowadził do wyrównania 20:20. Po przerwie trener Marii Mróz nasze dziewczęta nie myliły się już i wygrały seta i całe spotkanie.

Spotkanie z dużo młodszym zespołem z Kwidzyna było kolejny raz pokazem zagrywek naszych dziewcząt. Gedanistki starsze i bardziej doświadczone przewyższały rywalki we wszystkich elementach przez co ponownie wygrywamy. Kolejna liga wojewódzka 29 października i tym razem my będziemy gospodarzami. Serdecznie zapraszamy kibiców od godz. 10:00 do Sali przy ulicy Burzyńskiego 10. O tej porze odbędzie się turniej ligi wojewódzkiej młodziczek z udziałem pierwszego zespołu. Dwie godziny później ten sam zespół podejmie MTS Kwidzyn w ramach rozgrywek kadetek. O godzinie 13:30 odbędzie się za to liga młodziczek z udziałem naszego drugiego zespołu.