Młodziczki Energi Gedanii II – horror z tie-breakami12.01.2015

młodziczki II

Piąty turniej ligi wojewódzkiej młodziczek bardzo pechowo zakończył się dla Energi Gedanii II Gdańsk. Mimo wielu emocji, po zaciętych spotkaniach gdańszczanki w tie-breakach uległy Zatoce 95 Puck i Treflowi Gdynia przez co musiały pożegnać się z drugą ligą. Poza zasięgiem był także zespół Stężycy Wieżycy, który gładko awansował do pierwszej ligi.

Siatkarki Energi Gedanii II z rocznika 2001 piąty turniej ligi wojewódzkiej młodziczek rozpoczęły od spotkania z drużyną gospodyń, która awansowała z III ligi. Mimo wyrównanego początku gdynianki popisywały się trudną zagrywką, rozbijając przyjęcie gedanistek. Do tego duża liczba błędów własnych oraz kontuzja stawu skokowego Dominik Szymczak zadecydowały o szybkiej porażce Energi Gedanii 16:25.
Drugą partię zawodniczki Energi Gedanii rozpoczęły od kilkupunktowego prowadzenia, dobrze w ataku spisywały się Lijewska z Dybałą. Przy stanie 20:14 podobnie jak w pierwszym secie, gedanistki tracą serię punktów nie mogąc poradzić sobie z silną zagrywką zawodniczki z Trefla. W końcówce jednak lepiej spisuje się nasz zespół wygrywając 25:23. W trzecim secie dalej zawodzi przyjęcie i mimo kilku dobrych wymian to gospodynie dyktowały warunki gry. Przegrywamy 5:15.

Drugi mecz z drużyną Zatoki Puck, gedanistki rozpoczynają od silnej zagrywki, szybko wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie. Dobra gra w obronie pozwala na wyprowadzenie skutecznych akcji. Pewnie wygrywamy do 13.
Druga partia od samego początku to wymiany punkt za punkt. W połowie seta niestety kolejny raz zawodzi przyjęcie i w jednym ustawieniu tracimy aż 10 punktów. Przegrywamy 18:25.
W tie-breaku wyrównana walka utrzymywała się do stanu 11:11. W samej końcówce błędy własne i kłopoty w grze obronnej doprowadzają do porażki 11:15. Młodziczki Energi Gedanii ponownie przegrywają 1:2.

Trzecie spotkanie z zespołem Stężycy Wieżycy – starszym i bardziej doświadczonym mimo walki w pierwszym secie zakończyło się porażką 0:2.

Trzy przegrane siatkarek Energi Gedanii II Gdańsk oznaczają spadek do niższej ligi. W najbliższym turnieju – 25 stycznia młodziczki z rocznika 2001 zagrają w lidze III.

Energa Gedania II Gdańsk – UKS Trefl Gdynia 1:2 (16:25, 25:23, 5:15)
Energa Gedania II Gdańsk – UKS Zatoka 95 Puck 1:2 (25:13, 18:25, 11:15)
Energa Gedania II Gdańsk – GKS Stężyca 2011 Wieżyca (16:25, 13:25)