Młodziczki mistrzyniami województwa pomorskiego!26.03.2018

FB_IMG_1522051655028Mamy złoto, a nasze Gedanistki zdobyły miano najlepszych siatkarek w województwie pomorskim w swojej kategorii. Tegoroczny finał wojewódzki młodziczek rozgrywany został na innych zasadach niż dotychczas, wzorując się na formule którą rozgrywane są ćwierćfinały Mistrzostw Polski. Mimo, iż byliśmy zwycięzcami ligi wojewódzkiej to w finale nie mieliśmy gwarancji czy awansujemy do rozgrywek ogólnopolskich, bo każdy z sześciu zespołów mógł zawalczyć o podium.

Jako organizatorzy turnieju w grupie trafiliśmy na zespół z trzeciego miejsca w rankingu: Redę i z szóstego: Rumię. Nasze dziewczęta do obu spotkań podeszły niezwykle skoncentrowane i świadome wagi tych spotkań. Pomimo, iż wysoko wygraliśmy oba mecze nie było łatwo, a stres wdawał się we znaki. Gdańszczanki grały dobrze ale na pewno było je stać na więcej. Najważniejsze – byliśmy już w „czwórce”.

W drugiej grupie walczyły drużyny ze Starogardu Gdańskiego, Kwidzyna i Gdańskiego Trefla. Tam emocji było dużo więcej, ponieważ do ostatniego seta nie było wiadomo, kto zajmie drugie miejsce i szanse gry o medale. W niedzielny poranek ponownie nasze siatkarki jako pierwsze rozpoczęły walkę o wejście do finału wojewódzkiego. W pierwszym secie z Treflem Gdańskim pewnie kontrolowaliśmy grę. Gorąco zrobiło się w drugiej partii, kiedy mieliśmy problem z przyjęciem zagrywki i kończącym atakiem. Ostatecznie mecz zakończył się szczęśliwym wynikiem 2:0 i już pewnym srebrnym medalem finału wojewódzkiego!

Podczas meczu finałowego sala przy ulicy Burzyńskiego była wypełniona po brzegi, a doping niósł oba zespoły. Mimo wysokiego prowadzenia naszego zespołu w pierwszym secie, w samej końcówce tej partii KaEmKa pokazała siłę swojej zagrywki i wygrała z nami 25:23. Druga partia to zdecydowana odbudowa gry Gedanistek i pokaz swoich umiejętności w każdym elemencie, co doprowadziło do tie-breaka. W nim gdańszczanki utrzymały bojową postawę i w pięknym stylu pokonały przeciwniczki 15:8, awansując z pierwszego miejsca do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski!

Taki wynik daje nam organizacje tej imprezy, która odbędzie się 28-29.04.2018. Znamy już naszych przeciwników: Aleksandrów Kujawski, Szczecin, Reda, Turek i Bydgoszcz. Na to wydarzenie już gorąco zapraszamy wszystkich naszych kibiców.

Skład naszego zespołu: Patrycja Bućko, Agata Dejnakowska, Kinga Domjan, Kamila Fiedorowicz, Kinga Gomółka, Katarzyna Świniarska, Wiktoria Jaśko, Agata Radawiec, Julia Szawlińska, Magdalena Zioło, Karolina Malon, Zuzanna Możyszek, Nikola Kałuża, Anna Stybor, Agnieszka Zioło, Natalia Patoka.