Odrobienie zaległości i kuriozalna sytuacja w meczach Młodziczek II22.10.2017

IMG_5664Najmłodszy zespół Gedanii odrobił zaległości w rozgrywkach młodziczek. Pierwszy turniej miał odbyć się 8.10, jednak ze względu na problemy z rejestracją klubu władze AS Trefla Gdańsk poprosiły o przełożenie pierwszej kolejki. Kluby ustaliły datę na 21.10. W turnieju zmierzyły się zespoły KaEmKi Termal II Starogard Gdański, SN Gedanii Gdańsk i Olimpijczyka AS Trefl Pruszcz Gdański.

W pierwszym swoim meczu nasze siatkarki zmierzyły się z zespołem ze Starogardu. Szczególnie pierwszy set był bardzo ciekawy a sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Lepiej mecz rozpoczęły Gedanistki, które prowadziły 3-0. Po chwili było już 3-4 i 5-10 dla KaEmKi. Po serii zagrywek Dominiki Żmudzińskiej zrobiło się 13-12 dla Gdańszczanek. Dobra zagrywka Pauliny Bańkiewicz i Mai Wielgus pozwoliła naszym siatkarkom na objęcie prowadzenia 20-14. Na tym emocje się nie skończyły. Po serii błędów w przyjęciu i obronie na tablicy wyników było 20-20, 21-21. Przy wyniku 22-22 dwa bardzo ważne punkty z rzędu zdobyły Gedanistki. Przeciwniczki zdołały jeszcze zdobyć 23 punkt jednak piłkę setową po sprytnej kiwce zdobyła Maja Wielgus.

Drugi set to szybkie prowadzenie naszego zespołu 4-0 i 12-1! Taki obrót sytuacji spowodował lekkie rozluźnienie w szeregach gedanistek jednak wynik seta i meczu nie był zagrożony. Parę zmian spowodowało lekkie zamieszanie ale ciągłe prowadzenie 15-4, 20-11, 23-17 pozwoliło na odniesienie pierwszego historycznego zwycięstwa młodych podopiecznych trenera Kramka.

Po zakończeniu tego spotkania nasze siatkarki czekał drugi mecz z AS Trefl Gdańsk, który występował pod nazwą Olimpijczyk AS Trefl Pruszcz Gdański. Pomimo początkowych problemów z koncentracją i utraty 3 punktów z rzędu 0-3 młode gedanistki uporządkowały swoją grę i szybko odrobiły straty wychodząc na prowadzenie 10-5. Dzięki dobrej zagrywce przewaga szybko rosła a set zakończył się wynikiem 25-10!
Po zmianie stron doszło do nietypowej sytuacji! Zespół przeciwny został zdekompletowany i set się nie odbył, a sędziowie odgwizdali wynik 25-0 i zakończenie meczu.

Zdekompletowanie było spowodowane tym, iż gospodynie miały tylko 7 zawodniczek przy czym jedna z nich została zgłoszona do zawodów jako libero. W momencie kiedy zawodniczka z pola doznała urazu dłoni nie miał kto jej zastąpić na boisku pod siatką i sędziowie musieli zakończyć spotkanie.

Komplet wyników:

Stowarzyszenie Nasza Gedania Gdańsk – KaEmKa Termal Starogard Gdański II 2:0 (25:23, 25:19)
Olimpijczyk AS Trefl Pruszcz Gdański – Stowarzyszenie Nasza Gedania Gdańsk 0:2 (10:25, 0:25)
KaEmKa Termal Starogard Gdański II – Olimpijczyk AS Trefl Pruszcz Gdański 2:0