Pewne zwycięstwo juniorek nad APS Rumia!04.12.2018

111Zwycięstwem 3:0 zakończył się niedzielny mecz ligi wojewódzkiej juniorek. Nasze zawodniczki nie miały sobie równych, a przeciwniczki w żadnym z setów nie zdobyły więcej niż 17 punktów. Nasza drużyna perfekcyjnie realizowała taktykę i zasłużenie zwyciężyła.

Mecz rozpoczął się od naszego wyraźnego prowadzenia, pewne zagrywki, skuteczna gra w obronie zmusiła trenerów zespołu przeciwnego do wzięcia przerwy na żądanie. W drugiej części seta spotkanie się wyrównało, przewaga nasza była jednak zbyt wysoka, by rywalki zdołały ją odrobić. W drugiej partii po początkowej wyrównanej grze nasz zespół znów odskoczył i konsekwentnie powiększał przewagę aż do końca seta.

W trzeciej odsłonie zespół z Rumi doszedł do głosu zdobywając kilka punktów z rzędu na początku odsłony. To jednak nie podłamało naszych dziewczyn, które szybko wyrównały stan seta, a nawet wyszły na prowadzenie. Kluczowa akcja miała miejsce przy stanie 12:10, kiedy to po ofiarnej grze w obronie udało się przebić piłkę na stronę przeciwnika co zaowocowało zdobyciem punktu. Ta akcja załamała przeciwniczki, a nam dodała skrzydeł i wiary w swoje umiejętności.

Przez całe spotkanie mądrze zagrywaliśmy, dobrze przyjmowaliśmy oraz graliśmy skutecznie w ataku. W tym elemencie szczególnie wyróżniła się Zofia Przyradzka, z której atakami zarówno po prostej jak i przekątnej nie mogły poradzić sobie rywalki. Wygrywamy zasłużenie i piątą kolejkę kończymy na drugim miejscu w tabeli, z 10 punktami z jednym oczkiem straty do prowadzącego zespołu UKS Orzeł Sparta Braniewo.

Gedania Gdańsk – Akademia Piłki Siatkowej Rumia 3:0 (25:17, 25:16, 25:16)