Pewne zwycięstwo kadetek z Orłem Malbork21.12.2015

0000000000000image2-1024x575

Ważne zwycięstwo dodały do swojego konta siatkarki z pierwszej drużyny kadetek Energi Gedanii Gdańsk. Przeciwniczki z Malborka przyjechały w mocno okrojonym składzie. W pierwszym secie przyjezdne nie nawiązały walki z gedanistkami, które wygrały 25:11. Dopiero w drugiej partii wywiązała się bardziej wyrównana walka, ale wciąż pod dyktando gdańszczanek, które starały się utrzymać kilkupunktową przewagę. Gdy siatkarki z Malborka dogoniły wynik na 19:20, trenerzy gedanistek wzięli czas, po którym poprowadzili swoje podopieczne do zwycięstwa w tym secie 25:22. Trzecia odsłona meczu była najbardziej wyrównana i emocjonująca. Końcówkę, która toczyła się punkt za punkt, lepiej wytrzymały siatkarki Energi Gedanii, popełniły mniej błędów i wygrały 26:24. Pewne zwycięstwo 3:0 umocniło gedanistki na pierwszym miejscu w tabeli pierwszej ligi wojewódzkiej.

Energa Gedania I Gdańsk – UKS Orzeł Malbork 3:0
(25:11, 25:22, 26:24)

Skład Energi Gedanii: Hinc, Piszczek, Mazurkiewicz, Treder, Dąbrowska N., Strysik, Dąbrowska W. (libero) oraz Jankowska, Kwiatkowska, Adamik
Trenerzy: I – Witold Jagła, II – Mateusz Chyl