Pierwsza porażka seniorek08.10.2018

phpDo8dFNNiestety w trzeciej kolejce II ligi kobiet ulegliśmy 1:3 zespołowi Energa MKS Truso Elbląg. Mecz był bardzo wyrównany, w pierwszych dwóch partiach górą okazały się być gospodynie. Trzecią odsłonę, mimo wyniku 18:20 pod koniec seta, wygrał nasz zespół. W czwartej partii mimo prowadzenia 14:11, musieliśmy uznać wyższość rywalek.

Nasz zespół źle rozpoczął spotkanie, dając gospodyniom na odskoczenie na trzy punkty na początku partii. Strata ta została przez nasz zespół szybko zniwelowana do jednego oczka. Niestety nie poszliśmy za ciosem i zamiast doprowadzić do remisu, coraz większą przewagę uzyskały rywalki. Przegrywaliśmy 9:12, 12:17, kiedy to nasz trener poprosił o przerwę. Ta przyniosła skutek ale pozwoliła zdobyć jedynie dwa oczka. W partii triumfowały przeciwniczki wygrywając 19:25.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy, od prowadzenia gospodyń, jednak tym razem szybko doprowadziliśmy do wyrównania, a po dwóch zagrywkach punktowych było 6:4. Przeciwniczki wyrównały i cały czas wynik oscylował w granicach remisu, do stanu 11:11. Wtedy niestety, elblążanki zdobyły cztery punkty z rzędu. Udało nam się jeszcze dojść przeciwniczki na jedno oczko 15:16, niestety było to wszystko na co było stać naszą drużynę w tym secie. Kolejna kiwka przeciwniczek, a potem as serwisowy i Truso znów miało trzy oczka więcej. Do końca seta rywalki nie myliły się w ataku i ustanowiły wynik drugiej partii na 19:25.

Trzecia partia od początku była wyrównana i kilkukrotnie na tablicy wyników widniał remis (3:3, 7:7, 10:10). Po raz ostatni do wyrównania doszło, gdy po obu stronach siatkarki posłały piłkę w taśmę i było po 13. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie więcej niż dwu, trzy punktowej przewagi. Mimo straty 18:20, po morderczej walce udało się wyrwać tego seta, wygrywając partię do 23.

Podobny, wyrównany przebieg miał czwarty set. Gra punkt za punkt, świetne wymiany i widowiskowa gra w obronie obu zespołów. set był wyrównany, ponownie wynik oscylował w granicach remisu i żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Przy stanie 11:11, seria dobrych zagrywek pozwoliła nam zdobyłyć trzy punkty z rzędu. Niestety końcówka należała do elblążanek, które wykorzystały trzecią z piłek meczowych wygrywając w ostatnim secie 22:25 i całym spotkaniu 1:3.

Gedania Gdańsk – Energa MKS Truso Elbląg 1:3 (19:25, 19:25, 25:23, 22:25)