Pierwsza porażka w lidze juniorek14.12.2015

image

W rozegranym w poniedziałek meczu ligi juniorek Energa Gedania podejmowała na hali MOSiR-u zespół APS Rumia. Pierwszy set lepiej zaczęły gdańszczanki i utrzymywały niewielką przewagę przez całego seta wygrywając 25:21. W drugiej partii kibice oglądali od początku do końca zaciętą walkę obu zespołów. Mniej popełnionych błędów w końcówce pozwoliło wygrać Rumi na przewagi 30:28. W kolejnej odsłonie gedanistki wróciły do swojej skutecznej gry i kontrolując seta wygrały 25:21. Czwarta partia zaczęła się od przestoju Energi Gedanii. Trener Mateusz Chyl odpowiednio zmotywował gdańszczanki na czasie i zaczęły one odrabiać stratę punktową. W końcówce seta udało się doprowadzić do wyrównania, ale z walki na przewagi zwycięsko wyszły rumianki. Tie-break to gra nerwów. Skuteczniej w tej partii prezentowały się siatkarki APS Rumia i to one wygrały 15:13, będąc sprawcą pierwszej porażki w sezonie naszych juniorek.

Energa Gedania Gdańsk – APS Rumia 2:3
(25:21, 28:30, 25:21, 25:27, 13:15)

Energa Gedania Gdańsk: Karpińska, Grzmocińska, Stępień, Mazurkiewicz, Mrzygłód, Piszczek, Dąbrowska (libero) oraz Jankowska (libero), Adamik, Chyła, Szada-Borzyszkowska
Trener: Mateusz Chyl