Porażka juniorek z Golden Spartą Braniewo07.01.2019

5c3312c76bf33_oPorażką 2:3 zakończył się mecz 7. kolejki ligi wojewódzkiej juniorek. Przegrana boli tym bardziej z uwagi na to, iż nasz zespół prowadził już 2:0, a w czwartym secie miał piłki meczowe. Wynik ten oznacza, iż finał wojewódzki w tej kategorii wiekowej w dniach 8-10. lutego odbędzie się prawdopodobnie w Malborku.

Mecz miał bardzo wyrównany przebieg, obie drużyny zdobywały punkty naprzemiennie seriami, mając ogromne problemy z przyjęciem zagrywki i wyprowadzeniem pierwszej akcji. Pierwsza partia padła naszym łupem do 22, w drugiej przegrywaliśmy już 11:15, by zdobyć sześć punktów z rzędu i zwyciężyć 25:21. W trzeciej odsłonie triumfowały przeciwniczki.

Największych emocji dostarczyła czwarta partia, którą rozpoczęliśmy od kilku punktowego prowadzenia. Rywalki jednak szybko doprowadziły do wyrównania i wynik w środkowej fazie seta oscylował w okolicach remisu. Udało nam się znów uzyskać przewagę 21:15, jednak przeciwniczki po raz kolejny, dzięki swojej determinacji, wyrównały, obroniły piłki meczowe i rozstrzygnęły seta na swoją korzyść.

Nasz zespół wyraźnie załamany takim obrotem sprawy, nie wrócił już do dobrej gry. Tie-breaka lepiej rozpoczęły gospodynie, które przez całą partię utrzymywały bezpieczną przewagę i wygrały to spotkanie.

Gedania Gdańsk – Golden Sparta Braniewo 2:3 (25:22, 25:21, 19:25, 26:28, 9:15)