Porażka kadetek po tie-breaku w Redzie30.10.2017

23113054_1826557424051663_831102661_oBardzo ciekawe spotkanie za naszym pierwszym zespołem kadetek. Podopieczne trenerów Witolda Jagły i Mateusza Chyla po pięciosetowym pojedynku uległy rywalkom z Redy. Mecz nie rozpoczął się po naszej myśli. Pierwsze dwie partie toczyły się całkowicie pod dyktando gospodyń. W żadnym z tych setów nie udało nam się zdobyć więcej niż siedemnastu punktów, a gra była daleka od doskonałości.

Na szczęście przebudzenie nastąpiło w trzeciej partii. Nasze dziewczyny zaczęły grać lepiej, co spowodowało większą ilość błędów u przeciwnika i zwycięstwo do 16 w trzecim secie. Najbardziej wyrównany przebieg miał set czwarty. Nasz zespół utrzymywał jednak w nim przez większość partii 2-3 punktowe prowadzenie, co pozwoliło doprowadzić do tie-breaka. W nim obraz gry się nie zmienił, żadnej z zespołów nie uzyskał przez całą partię przewagi więcej niż trzy punktowej, a więcej zimnej krwi w końcówce, mimo naszego prowadzenia 11:9, zachowały przeciwniczki. Nie bez znaczenia na wynik miał też fakt odgwizdania wątpliwego błędu naszego zespołu przez sędziów przy stanie 13:12. W zgodnej opinii obserwatorów w tym momencie prowadzący to spotkanie skrzywdzili naszą drużynę.

Po trzech kolejkach bardzo ciekawie wygląda tabela I ligi kadetek. O ostatecznej kolejności zadecyduje runda rewanżowa, w tym momencie nawet ostatni, czwarty zespół ma szansę na zwycięstwo w ostatecznym rozrachunku.

Gedania Gdańsk I – UKS Reda Ciechocino 2:3 (16:25, 17:25, 25:16, 25:22, 13:15)