Porażka w czterech setach z SMS Police na koniec roku24.12.2018

48426089_1159710947515249_4011090049591410688_nW ostatnim spotkaniu rozegranym w tym roku kalendarzowym ulegliśmy zespołowi SMS Police 1:3. Mecz od początku był bardzo wyrównany, drużyny naprzemiennie zdobywały punkty, a wynik oscylował w okolicy remisu. W pierwszym secie popełniliśmy zbyt dużo błędów w zagrywce i przyjęciu, by myśleć o wygranej. Mimo to tą partie przegraliśmy jedynie dwoma punktami, co dawało nadzieję na wygraną w kolejnej odsłonie.

Nic bardziej mylnego, drugiego seta całkowicie zdominowały zawodniczki z Polic. Trzecia partia to ponownie wyrównana gra z obu stron, którą na przewagi wygrywa nasz zespół. W secie czwartym od początku kilku punktowe prowadzenie objęły gospodynie, mimo iż w końcówce udało się nam zniwelować straty, uzyskując remis ze straty 18:22, kropkę nad i postawił zespół z Polic, który wygrał tego seta 25:23 i w całym spotkaniu 3:1. Rok kończymy na piątym miejscu w tabeli z 23 punktami po 15 kolejkach.

Gedania Gdańsk – SMS Police 1:3 (23:25, 17:25, 29:27, 23:25)