Pozaligowy rewanż młodziczek Energi Gedanii II19.01.2015

m2-10525863_344842029028917_2547344268093640473_n

Kiedy zespół Energi Gedanii z rocznika 2000 podbijał Rumię w finale II ligi kadetek, siatkarki z rocznika 2001 mimo przerwy od ligi wojewódzkiej młodziczek rywalizowały z dwoma zespołami UKS-u Trefl Gdynia. Zrewanżowały się za porażkę z przed tygodnia i wygrały 2:1 z pierwszym zespołem i 3:0 z drugim zespołem gości. Mimo, iż był to tylko sparing, zmotywował młode gedanistki do walki o powrót do II ligi młodziczek.

Po bardzo nieudanym występie w ostatnim turnieju ligi wojewódzkiej młodziczek, drugi zespół Energi Gedanii wykorzystał wolną niedzielę i rozegrał aż sześć setów z dwoma zespołami UKS-u Trefl Gdynia.
Jako pierwszy na boisku pojawił się pierwszy zespół z siatkarkami z rocznika 2000. Zaspane gdańszczanki bardzo słabo rozpoczęły sparing i przegrały pierwszego seta do 20 punktów. Przyczyniła się do tego duża liczbą błędów własnych, problemy z dokładnym przyjęciem i niepewność w ataku.

Kolejne partie wyglądały zdecydowanie lepiej. Gedanistki pokazały ducha walki, wzmocniły zagrywkę i seta na set co raz lepiej spisywały się w przyjęciu. Cały zespół Energi Gedanii zagrał poprawnie, co miejmy nadzieje szybko zaprocentuje w kolejnym turnieju ligi wojewódzkiej młodziczek, który odbędzie się 25 stycznia w sali przy ulicy Burzyńskiego 10. W pierwszym meczu, który rozpocznie się o godzinie 9:00 zmierzą się dwa zespoły Energi Gedanii II i III. Do Gdańska przyjadą także siatkarki z Kwidzyna i Miastka.

Energa Gedania II Gdańsk – UKS Trefl Gdynia I (20:25, 25:15, 25:13)
Energa Gedania II Gdańsk – UKS Trefl Gdynia II (25:16, 25:20, 25:16)