Przegrana po tie-breaku z KS Pałac Bydgoszcz18.12.2018

AU3R7331Przegraną po tie-breaku zakończyło się sobotnie spotkanie II ligi kobiet, w którym nasz zespół podjął rezerwy KS Pałac Bydgoszcz. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry z obu stron,  później przewagę zaczęły osiągać wyżej notowane zawodniczki z Bydgoszczy. Gdy przewaga wzrosła do trzech punktów nasi trenerzy poprosili o pierwszą przerwę na żądanie. Rywalki lepiej zagrywały i przyjmowały zagrywkę, krótkie momenty dobrej gry to było za mało na dobrze dysponowany zespół rywalek.

Jeszcze większą przewagę zawodniczki z Bydgoszczy uzyskały w secie drugim, gdzie pozwoliły naszym zawodniczkom na zdobycie jedynie 12 oczek. Gdy trzecia partia również rozpoczęła się od prowadzenia Pałacu 6:1, zgromadzonym kibicom mogło wydawać się, iż oglądają ostatnią odsłonę spotkania. Nic bardziej mylnego. Nasz zespół niesiony dopingiem jak zwykle świetnie wspierających nas kibiców, zaczął odrabiać straty. Mimo, iż w końcówce było już 18:22 i 20:23, dzięki dobrym zagrywkom Moniki Gorzki i Sandry Korusiewicz oraz odważnej grze w ataku udało się odrobić straty.

Nerwową końcówkę zakończyła blokiem Wiktoria Piszczek i nasz zespół mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Drużyna poszła za ciosem, w kolejnym secie obejmując przewagę i odnosząc przekonujące zwycięstwo. Do wyłonienia zwycięscy potrzebny był tie-break. W nim lepsze były przyjezdne, które wygrały zasłużenie. My do tabeli dopisaliśmy ważny 23 punkt i umocniliśmy się w tabeli na piątym miejscu.

Gedania Gdańsk – KS Pałac II Bydgoszcz 2:3 (21:25, 12:25, 26:24, 25:19, 8:15)