Rewanż młodziczek – I miejsce w I lidze27.01.2015

SONY DSC

VI turniej I ligi Mistrzostw Pomorza Młodziczek zakończył się zwycięstwem Energi Gedanii Gdańsk. Po raz kolejny dwie drużyny gładko rozprawiły się z pozostałymi przeciwnikami ze Stężycy i Malborka i między sobą stoczyły zacięty pojedynek o pierwsze miejsce. Gospodynie z APS Rumia I i nasz gdański zespoł Energi Gedanii I potrzebowały tie-breaka żeby wyłonić lepszą tego dnia drużynę. Pierwszy set padł łupem Rumi po grze na przewagi. W drugim secie gdańszczanki uspokoiły swoją grę i zdominowały zespół APS-u wygrywająć 25:16. Decydującą partię świetnie rozegrały siatkarki Energi, odskakując w drugiej połowie seta i wygrywając 15:9. Kluczem do zwycięstwa w tym meczu było, jak podkreślił trener Energi Gedanii Witold Jagła, zespołowość i równomierne rozłożenie gry w ataku. Należy podkreślić ogromne wsparcie kibiców Energi Gedanii, w większości rodziców zawodniczek, którzy wraz z ich odpowiednikami z Rumi stworzyli po raz kolejny niespotykany na tym poziomie rozgrywek doping.  Zwycięstwo w tym turnieju stawia nasze siatkarki w bardzo dobrej pozycji przed ostatnim turniejem ligowym, który zdecyduje o końcowej kolejność pierwszej ligi przed turniejem finałowym województwa Pomorskiego. VII turniej I ligi młodziczek odbędzie się 22 lutego, a tydzień później najważniejsze mecze – finał wojewódzki.