Trzecia drużyna młodziczek Energi Gedanii bez wygranej22.12.2015

12273576_514885562019725_5136013794683646223_o

Nasze najmłodsze siatkarki startujące w rozgrywkach ligowych – drużyna młodziczek Energi Gedanii III Gdańsk – wzięła udział w turnieju 4 ligi rozgrywanym w Kwidzynie. Gedanistki przebojem wdarły się na ten poziom rozgrywek wojewódzkich, ale drużyny, z którymi teraz przyszło im się zmierzyć postawiły bardzo trudne warunki. W pierwszym meczu gdańszczanki uległy w dwóch setach zespołowi rezerw z Kwidzyna. Drugi mecz gedanistek był ich najlepszym na tym turnieju. Po przegraniu pierwszego seta siatkarki Energi Gedanii wyrównały stan rywalizacji i dzielnie walczyły w tie-breaku. Niestety gdańszczanki przegrały decydującą partię 13:15. Jak się później okazało, wynik tego meczu miał decydujące znaczenie w kontekście spadku do niższej ligi. Ostatni mecz naszych siatkarek to spotkanie z najmocniejszą tego dnia drużyną – PTPS Człuchów. Gedanistki nie nawiązały walki z bardziej doświadczonymi przeciwniczkami i przegrały 0:2. Ostatecznie nasza najmłodsza drużyna młodziczek zajęła czwarte miejsce w turnieju, które skutkuje spadkiem do piątej ligi wojewódzkiej. Bardzo młoda drużyna prowadzona przez trenerkę Marię Mróz na pewno nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

PTPS Człuchów – UKS MOS Libero Starogard Gdański 2:0
(25:19, 25:18)
Energa Gedania III Gdańsk – MTS II Kwidzyn 0:2
(20:25, 10:25)
PTPS Człuchów- MTS II Kwidzyn 2:1
(22:25, 25:23, 15:6)
UKS MOS Libero Starogard Gdański – Energa Gedania III Gdańsk 2:1
(25:21, 23:25, 15:13)