Trzecie miejsce młodziczek podczas Ćwierćfinału MP08.09.2020

ged-mloTrzecie miejsce podczas Ćwierćfinału Mistrzostw Polski, który został rozegrany w Gdańsku zdobył nasz zespół młodziczek. W pierwszym dniu zawodów, bez większych problemów, ograliśmy MUKS Spartakus Lniano 2:0.  W sobotę rano rozegraliśmy, jak się później okazało, mecz z Energetykiem Poznań, który zadecydował o awansie do kolejnego etapu rozgrywek. Spotkanie było bardzo wyrównane. Pierwszego seta wygrały zawodniczki z Poznania, w drugim górą był nasz zespół. O ostatecznym wyniku musiał zadecydować tie-break. W nim zawodniczkom Enei Energeryka udało się szybko odskoczyć i utrzymać prowadzenie przez całą część partii.

W meczu popołudniowym z MUKS Joker Świecie potrzebowaliśmy więc zwycięstwa, by włączyć się do walki o awans, ta sztuka jednak nam się nie udała i po porażce 0:2, musieliśmy zadowolić się niedzielnym spotkaniem o trzecie miejsce turnieju. W nim pokonaliśmy KaEmKę Starogard Gdański 2:0.

Klasyfikacja końcowa:

  1. MUKS Joker Świecie
  2. Enea Energetyk Poznań
  3. Gedania Gdańsk
  4. SKFiS KaEmKa Starogard Gdański
  5. MUKS Spartakus Lniano

Komplet wyników:

Gedania Gdańsk – Spartakus Lniano 2:0 (25:21, 25:11)
Gedania Gdańsk – Enea Energetyk Poznań 1:2 (20:25, 27:25, 6:15)
Gedania Gdańsk – MUKS Joker Świecie 0:2 (20:25, 20:25)
Gedania Gdańsk – SKFiS KaEmKa Starogard Gdański 2:0

Skład naszego zespołu:

Zofia Binduga, Kinga Błaszkiewicz, Zuzanna Bułakowska, Oliwia Drobnik, Weronika Drywa, Julia Jachimowska, Małgorzata Kremer, Oliwia Mach, Martyna Podlaska, Marta Reszke, Zofia Rogowska, Martyna Rytlewska, Maria Szczudrawa, Dominika Żmudzińska.

trenerzy: Witold Jagła, Maria Mróz.

  • Najbliższy mecz:


  • Gedania Gdańsk, ul. Czarny Dwór 12/3, 80-505 Gdańsk, tel. 58 341 50 77