Ważna wygrana juniorek ze Stężycą08.01.2018

26692916_1919932784714126_315697896_oWażne zwycięstwo odniósł nasz zespół juniorek w meczu przeciwko Stężycy. Przed spotkaniem nasza drużyna po 6 kolejkach miała na koncie 17 punktów, przeciwniczki o trzy oczka mniej. Dzięki wygranej nasz zespół odskoczył w tabeli od największego rywala na sześć punktów.

W pierwszej odsłonie nasza drużyna grała mądrze i skutecznie, już na początku wypracowując sobie kilku punktową przewagę, w końcówce nasze dziewczyny wrzuciły drugi bieg i pewnie wygrały premierową partię. Jak się później okazało przegrany pierwszy set nie załamał rywalek. Dokonały one korekt w składzie i poprawiły swoją grę.

Przez znaczną część drugiej odsłony wynik oscylował w okolicy remisu. Partia bez wątpienia dostarczyła najwięcej emocji zgromadzonym kibicom. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały nasze zawodniczki i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa. To przełamanie kompletnie rozbiło zespół przeciwny. Mimo, iż na początku trzeciego seta Stężyca utrzymywała dystans do naszego zespołu (6:7), to w drugiej części partii zespół kompletnie się pogubił zdobywając w tej odsłonie jedynie 14 punktów.

Gedania Gdańsk – GKS Wieżyca 2011 Stężyca 3:0 (25:15, 25:23, 25:14)

Skład naszego zespołu: Klaudia Strysik, Wiktoria Kwiatkowska, Marcela Trzcińska, Maja Malczewska, Natalia Mazurkiewicz, Marta Dąbrowska, Laura Walewska, Wiktoria Piszczek, Agata Łopuska, Paulina Jankowska, Alicja Iwaniec.

trenerzy: Mateusz Chyl, Witold Jagła.