Ważne zwycięstwo kadetek z Gdyńską Akademią Siatkówki!11.12.2018

DSC_3277Ważne zwycięstwo odniosły kadetki naszego zespołu. Po czterosetowym boju pokonały zespół Gdyńskiej Akademii Siatkówki. Nasze zawodniczki od początku spotkania przejęły inicjatywę. Dobra zagrywka, stabilne przyjęcie i duża ilość błędów własnych u przeciwnika pozwoliła nam na objęcie prowadzenia, które konsekwentnie powiększaliśmy przez cały set.

W drugiej odsłonie obraz gry się wyrównał, wynik oscylował w granicy remisu, było 10:10, później 13:13, 15:15, 20:20, żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie przewagi. W końcówce zachowaliśmy więcej zimnej krwi i zdobyliśmy ostatni punkt w secie. Trzecia partia toczyła się całkowicie pod nasze dyktando aż do stanu 18:10, wtedy to przeciwniczki zaczęły odrabiać straty, głównie z powodu naszych błędów indywidualnych w przyjęciu. Szybko doprowadziły do remisu, a później wygrały seta na przewagi. Na szczęście kolejny set należał do nas co pozwoliło nam na zdobycie cennych trzech punktów.

Gedania Gdańsk – Gdyńska Akademia Siatkówki 3:1 (25:14, 25:23, 26:28, 25:21)