Wygrana kadetek w meczu na szczycie29.11.2015

image

Pierwszy zespół kadetek Energi Gedanii Gdańsk zmierzył się w sobotę z drużyną APS Rumia. Oba zespoły były do tej pory niepokonane i to spotkanie miało zdecydować o tym, który zespół będzie liderem w tabeli pierwszej ligi kadetek. Pierwszy set to wyrównana walka i wymiana ciosów z obu stron. Końcówkę lepiej rozegrały gedanistki i wygrały 25:23. W drugiej partii minimalną przewagę zbudował zespół gości. Gdańszczanki ambitnie goniły rywala, ale ostatecznie przegrały końcówkę 25:27. Trzeci set zaczął się wyraźnym prowadzeniem Energi Gedanii, jednak później rumianki wyrównały wynik i odskoczyły w końcówce wygrywając 25:21. Prowadzenie APS-u 2:1 w setach zmotywowało gdańszczanki do lepszej gry. Dzięki skutecznej grze siatkarki Energi Gedanii rozstrzygnęły na swoją korzyść czwartą partię wygrywając 25:20. W decydującym piątym secie po nerwowym początku gedanistki zdołały zbudować przewagę i utrzymać ją do końca seta. Energa Gedania wygrała tie-breaka 15:12 i cały mecz 3:2, zostając jedyną niepokonaną drużyną w pierwszej lidze kadetek województwa pomorskiego.

Energa Gedania I Gdańsk – APS Rumia I 3:2 (25:23, 25:27, 21:25, 25:20, 15:12)

Skład Energi Gedanii: Strysik, Łukasik, Piszczek, Karpińska, Mazurkiewicz, Treder, Dąbrowska W. (libero) oraz Jankowska (libero), Adamik, Kwiatkowska, Dąbrowska N., Dziuba.

Trenerzy: Witold Jagła i Mateusz Chyl