Wygrana w trzech setach z Malborkiem!29.10.2018

5bd4c0628c870_oW ramach VII kolejki II ligi kobiet przyszło nam zmierzyć się z drużyną Goldenu Orła Malbork, która przed spotkaniem zajmowała siódmą lokatę. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry punkt za punkt obu zespołów, w końcówce pierwszej partii byliśmy jednak zdecydowanie lepsi, wygrywając 25:19. Idąc za ciosem kontynuowaliśmy naszą dobrą grę w secie drugim, doprowadzając do stanu 13:5.

Wtedy niestety w naszych szeregach przestało funkcjonować przyjęcie, zaczęliśmy też popełniać proste błędy w ataku co spowodowało, że rywalki niebezpiecznie zbliżyły się do nas. Na szczęście, po raz kolejny popisowa gra w końcówce doprowadziła do pewnego zwycięstwa 25:16.

Największych emocji dostarczyła trzecia odsłona. Mimo początkowego prowadzenia, po chwili, to przeciwniczki przejęły inicjatywę. Przy stanie 7:11 nasz sztab szkoleniowy zmuszony był poprosić o czas. Przerwa przyniosła zamierzony skutek, udało się wyrównać a nawet wyjść na kilku punktowe prowadzenie. Kryzys przyszedł dopiero przy piłce meczowej. Gospodynie od stanu 20:24, wygrały trzy akcje, lecz to było wszystko na co stać było je w dzisiejszym meczu. Spotkanie zakończyła Angelika Wilczyńska atakiem z lewego skrzydła, zapewniając zespołowi ważne trzy punkty do ligowej tabeli i awans na pozycję wicelidera grupy I.

Gedania Gdańsk – Golden Orzeł Malbork 3:0 (25:19, 25:16, 25:23)